چه مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا بارور شوید

چه مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا بارور شوید

زمان بارداری را جدی بگیرید . وقتی تصمیم می‌گیرید که بچه‌دار شوید ، ممکن است زمان کوتاهی طول بکشد که باردار شوید یا نه، زمان زیادی نیاز باشد تا تخمک‌ها و اسپرم‌ها بارور شوند. حتی ممکن است دوستانتان که سریعاً باردار شده‌اند را ببینید و حس خوبی داشته باشید.

شما ممکن است یکی از افرادی باشید که خوش‌شانس بوده و مشکلی ازنظر بارداری و روند بارداری نداشته باشید و سریعاً باردار شوید. زمان مشخصی برای بارداری وجود ندارد و عوامل مختلفی نیز در آن دخیل هستند. مقاله زیر می‌تواند به شما کمک کند تا میانگین زمان لازم برای بارداری و چگونگی افزایش شانس تسریع در بارداری را بهتر بدانید.

میانگین زمان بارداری چقدر است؟

آمار برای زمان بارداری تنها یک میانگین است. برخی افراد هستند که هرماه بارور هستند و هرماه احتمال بهتری برای بارداری دارند. این زوج‌ها شانس خوبی برای بارداری سریعی دارند.

گروه دیگری از افراد وجود دارند که قدرت باروری کمتری دارند و هرماه احتمال بارداری کمتری دارند. این زوج‌ها برای بارداری زمان بیشتری نسبت به گروه بالا دارند.

زمان متوسط برای بارداری

بیشتر زوج‌ها می‌توانند در مدت‌زمان سه‌ماهه بچه‌دار شوند. عواملی که می‌توانند روند کار را کندتر کنند عبارت‌اند از: سن ، شرایط پزشکی یا عادات سبک زندگی که باعث کاهش باروری می‌شوند.

در اینجا میانگین زمان بارداری به شرح زیر است :

۳۰٪ زوج‌ها در یک چرخه قاعدگی (۱ ماه) باردار می‌شوند

۵۹٪ زوج‌ها در سه دوره قاعدگی (۳ ماه) باردار می‌شوند

۸۰٪ زوج‌ها در شش دوره قاعدگی (۶ ماه) باردار می‌شوند

۸۵٪ زوج‌ها در ۱۲ دوره قاعدگی (۱۲ ماه) باردار می‌شوند

۹۱٪ زوج‌ها در ۳۶ دوره قاعدگی (۳ سال) باردار می‌شوند

۹۵-۹۳٪ زوج‌ها در ۴۸ دوره قاعدگی (۴ سال) باردار می‌شوند

پزشکان معمولاً می‌گویند اگر تا یک سال هم موفق به بارداری نشدید، نگران نباشید. همیشه این احتمال وجود دارد که شما پس از یک سال تلاش ، خودبه‌خود و بدون کمک ، باردار شوید ، اما ایده خوبی است که توسط پزشک باروری بررسی شود تا مطمئن شوید که هیچ‌گونه مشکل باروری وجود ندارد؛ که کمک بزرگی برایتان در باروری خواهد بود.

زمان بارداری

کسانی که در بارداری نیاز به کمک دارند

به‌طور متوسط ، حدود ۹۰٪ از زوج‌ها به‌خودی‌خود یا “طبیعی” باردار می‌شوند. حدود ۱۰٪ از زوج‌ها مشکل باروری واقعی دارند یا ناباروری کامل دارند. بااین‌حال ، این تعداد در حقیقت حدود ۹۳-۹۵٪ از افراد می‌توانند در صورت ادامه تلاش برای مدت طولانی‌تر به‌تنهایی باردار شوند. برخی افراد فقط آرزو دارند به‌جای انتظار ، زودتر به یک متخصص باروری مراجعه کنند.

هنگامی‌که زوجین بعد از گذشت یک سال قادر به باروری نباشند ، معمولاً تشخیص “ناباروری” داده می‌شود. اگر ۳۵ سال یا بیشتر سن دارید ، کمک گرفتن بسیار مهم است.

باروری هرسال بعد از ۳۵ سالگی و با نزدیک شدن به سن یائسگی، کاهش می‌یابد. اگر سنتان ۳۵ و حتی بیشتر است ، اگر حاملگی در شش‌ماهه‌ای اول رخ ندهد ، به پزشک باروری مراجعه کنید.

چندین راه وجود دارد که زوج‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند راه‌های دیگری را برای بچه‌دار شدن انتخاب کنند مانند جابجایی اسپرم یا تخمک اهداشده یا حتی یک مادر جانشین برای باروری.

چگونه شانس باردارشدن را افزایش دهیم

زمان‌بندی رابطه جنسی اغلب ممکن است خسته‌کننده و غیرعادی باشد. وقتی می‌خواهید زمان بارداری را سرعت ببخشید ، مواردی وجود دارد که می‌توانید برای تسهیل این امر انجام دهید:

زمان تخمک‌گذاری خود را پیدا کنید

تصور درست تایم حدودی که بدن شما تخمک‌گذاری می‌کند را در دست داشته باشید. می‌توانید با اندازه‌گیری دمای بدنتان در صبح‌ها، زمان تخمک‌گذاری‌تان را به دست بیاورید. همچنین به دنبال مخاط دهانه رحم (ترشحات) باشید که درست در زمان تخمک‌گذاری اتفاق می‌افتد.

در طول تخمک‌گذاری رابطه جنسی برقرار کنید

زمان مناسب رابطه جنسی برای بارداری به هنگام تخمک‌گذاری است که می‌تواند شانس بارداری شمارا افزایش دهد. زمان مطلوب چند روز قبل از تخمک‌گذاری و روز تخمک‌گذاری است. اسپرم می‌تواند تا ۷۲ ساعت زندگی کند بنابراین حدود یک مدت ۳ روزه است تا اسپرم وارد تخمک گردد.

زیاده‌روی نکنید

از همه مهم‌تر ، زیاد رابطه جنسی نداشته باشید. هر دو روز باید به تخمک‌گذاری و بدن استراحت دهید و مجدد رابطه داشته باشید. داشتن رابطه جنسی زیاد باعث کاهش تعداد اسپرم و کاهش قدرت باروری می‌شود.

فیلم زیر درباره بارورترین روزها توضیح می‌دهد:

فقط بازمان بندی رابطه جنسی در محدوده روزهای تخمک‌گذاری ، می‌توان راندمان بارداری را در سال اول افزایش داد. در ضمن ، روی چیزهایی کارکنید که می‌تواند به افزایش شانس باروری شما کمک کند ازجمله:

مراجعه کردن به پزشک معالج

برای انجام معاینه جسمی به پزشک معالج خود مراجعه کنید. این ایده خوبی است که همسرتان هم به پزشک مراجعه کند و ازنظر جسمی نیز سلامتیش را به دست آورد. مسائل بهداشتی مردان می‌تواند روی تعداد اسپرم‌ها تأثیر بگذارد.

رژیم غذایی صحیحی داشته باشید

مواد مغذی خاصی وجود دارد که بدن شما برای باروری بهینه نیاز دارد. برای کمک به آماده‌سازی بدن به رژیم‌های غذایی قبل از بارداری توجه کنید.

وزن خود را ثابت نگه‌دارید

اضافه‌وزن یا حتی کم‌وزنی، می‌تواند روی تقویت باروری تأثیر بگذارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *