هفته ی چهلم بارداری

هفته ی چهلم بارداری

هفته ی چهلم بارداری و هرآنچه که باید در موردش بدانیم پس با ما همراه باشید. بارداری شما در واقع به پایان رسیده است و این می تواند به عنوان یک دوره هیجان انگیز ، شاد یا یک دوره آزمایشی برای شما باشد.  ساعات پایانی را با کودک درون خود خوش بگذرانید. سرانجام ، شما به زودی در حال دیدن فرزند خود هستید،  او وارد دنیای ما می شود ، برای این سفر شگفت انگیز همراه کودک خود آماده شوید. حدود ۵۰٪ از بارداری ها بعد از ۴۰ هفته هم ادامه می یابد ، اما پزشک اجازه نخواهد داد که بیش از ۴۲ هفته ادامه یابد.

در هفته ی چهلم بارداری علائم بارداری چیست؟

ممکن است شب خوابیدن در این زمان  ، مشکل باشد. برای جبران این خواب از دست رفته ، خوب است که شما در بعضی مواقع در طول روز ، بخوابید. همچنین می توانید روی صندلی راحتی بخوابید که ممکن است در این موقعیت شما راحت تر به استراحت بپردازید.

هنگامی که از تاریخ زایمان شما می گذرد و همچنان وضع حمل نکردید، ممکن است ناامید کننده به نظر برسد اما باید درک کنید که تاریخ زایمان ، دقیق نیست و فقط می تواند یک تاریخ تخمینی باشد. برخی از مادران باردار ممکن است بارداریشان ۴۲ هفته ادامه یابد. پزشک شما مطمئناً مراقب شما خواهد بود.

همچنین ممکن است وقتی دوستان و نزدیکان با شما تماس می گیرند یا پیامی می دهند تا در مورد شما و کودک شما اطلاع بگیرند و شما هنوز زایمان نکرده اید ممکن است تحریک کننده باشند. بنابراین اگر همه این عوامل ناخواسته شما را آزار می دهد ، می توانید با انتخاب نام کودک خود یا با خواندن نحوه مراقبت از کودک بعد از زایمان ، خود را مشغول کنید.

کودک شما وقتی در هفته ی چهلم بارداری هستید چگونه رشد می کند؟

وزن یک نوزاد متوسط ​​۷۱/۲ پوند و طول آن حدود ۲۰ اینچ است. اما ممکن نیست که قد و وزن دقیق نوزاد قبل از تولد اعلام شود. استخوان های جمجمه کودک متراکم و سخت نیستند ، بنابراین به آنها اجازه می دهد تا در صورت خارج شدن جسم آن در هنگام زایمان ، پوشانده شوند. این قالب سازی علت ایجاد سر مخروط کودک تازه متولد شده است. این بسیار طبیعی است و این سر مخروط موقتی است.

اگر می خواهید تصویری واضح از نحوه رشد کودک در هفته ی چهلم بارداری داشته باشید ، می توانید ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

هفته ی چهلم بارداری
Adorable African American boy hugging expecting mom’s belly over white background.

زندگی شما در هفته ی چهلم بارداری ، چگونه تغییر می کند؟

پس از ماهها انتظار ، وقتی زمان حاملگی شما به پایان می رسد،اما شما همچنان باردار هستید ، ممکن است کمی نگران کننده باشد. موعد مقرر دقیق نیست، به خصوص اگر صرفاً براساس آخرین روز دوره شما محاسبه شود. همچنین برخی از خانم ها، بارداری طولانی دارند.

پزشک ممکن است به شما توصیه کند که سونوگرافی انجام دهید تا حرکات تنفس ، حرکات کلی ، حرکات عضلانی کودک تان را بررسی کند و همچنین مقدار مایعات آمنیوتیک کودک را بررسی کنید. بررسی مایعات آمنیوتیک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نشان می دهد کودک شما از جفت به چه میزان حمایت می کند.

همچنین ضربان قلب کودک نیز کنترل می شود، اگر آزمایش ها مطمِئن نباشد یا مایعات آمنیوتیک کم باشد ، پزشکان بلافاصله توصیه می کنند که یک بخش c داشته باشید. پزشک شما دهانه رحم شما را معاینه می کند تا ببیند که نرم است.

چه موقع باید به بیمارستان بروید؟

به طور معمول ، ممکن است از خانمهایی که بارداری کم خطری دارند خواسته شود که به هنگام شایع شدن انقباضات به بیمارستان مراجعه کنند. به زنانی که بارداری با ریسک بالایی دارند ، گفته می شود که با مشاهده اولین علائم زایمان ، به بیمارستان مراجعه کنند.

حتی اگر علائم زایمان  ندارید ، در صورت پاره شدن کیسه ی آب ، ممکن است لازم باشد به پزشک مراجعه کنید.

علائم زایمان و القاء نیروی زایمان

  1. علائم زایمان چیست؟

کودک شما به رشد کامل در ۴۰ هفته نیاز دارد. در هفته های آخر بارداری ، ممکن است وسوسه شوید که زایمان کنید. اما زایمان فقط باید به دلایل پزشکی انجام شود و نه برای راحتی شما. بسیار حائز اهمیت است که ۴۰ هفته کامل بارداری را پشت سر بگذارید.

هنگامی که زایمان به خودی خود اتفاق نیوفتد و پزشک در مورد خطرات بارداری طولانی نگران باشد ، او را القا می کند. بعد از هفته ۴۲ ، جفت ممکن است برای تامین مواد مغذی به کودک بی اثر باشد که ممکن است منجر به عوارض زیادی شود. بسیاری از زنان به دلایل مختلفی از جمله راحتی (به عنوان مثال قادر به کنترل زمان ورود کودک شما به دنیا) کنترل و دلایل پزشکی (ادامه بارداری توصیه نمی شود) به صورت سزارین زایمان کنند.

  1. راه های القاء زایمان طبیعی

با قرار دادن انگشت  در دهانه رحم و جارو کردن غشاهای آمنیوتیک ، که توسط پزشک انجام می شود. وقتی پزشک این کار را انجام می دهد ، ممکن است احساس گرفتگی شدید و همچنین خونریزی کنید. این کار برای تولید پروستاگلاندین هایی است  که دهانه رحم را نرم کند و باعث زایمان شود.پیاده روی شدید نیز به طور طبیعی زایمان را القا می کند.

  1. راه های القاء برنامه ریزی شده زایمان

داروها

پزشک شما می تواند با دادن داروهای خاصی که باعث نرم شدن دهانه رحم می شود، آن را برای زایمان آماده می کند، زایمان را القا کند. برخی از پروستاگلاندین ها در واژن باعث القای زایمان می شوند.

امونیتومی

پزشک شما ممکن است روشی به نام “آمنیوتوم” را انجام دهد ، جایی که از قلاب پلاستیکی برای شکستن کیسه آمنیوتیک استفاده می کند. در صورت داشتن دهانه رحم گشاد شده ، از این روش استفاده می شود.

اکسی توسین

اگر با استفاده از روش آمنیوتوم هنوز زایمان اتفاق نیفتاده باشد ، ممکن است پزشک به همراه آمنیوتومی از روش اکسی توسین استفاده کند. که باعث انقباضاتی می شود. این هورمونی است که ممکن است انقباضات قوی تر داشته باشد و باعث زایمان شود.

نکات بیشتر در مورد هفته ی چهلم بارداری

این آخرین هفته حاملگی شما خواهد بود اما ممکن است برای تعدادی از افراد بدشانس ۱ یا ۲ هفته ی دیگر نیز بارداری ادامه داشته باشد . باید احساسات و افکار اضطرابی را کنار بگذارید و تا حد ممکن استراحت کنید تا به خوبی از کودک خود استقبال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *