هفته ی سی و هفتم بارداری

هفته ی سی و هفتم بارداری

هنگامی که شما در هفته ی سی و هفتم بارداری هستید ، در اتمام دوران بارداری خود به سر می‌برید و در این زمان ، بیشتر مادران در حال انتظار برای به دنیا آمدن نوزاد خود هستند. اگرچه ممکن است هنوز چند هفته دیگر هم باقی مانده باشد ، اما باید سعی کنید استرس خود را در پایین‌ترین سطح نگه دارید. بیشتر نوزادانی که در طی هفته ۳۷ به دنیا می آیند مشکلی ندارند، اما همیشه توصیه می شود بعد از ۳۹ هفته بارداری زایمان را انجام دهید. اکثریت پزشکان مخالف زایمان زود هنگام هستند مگر اینکه از نظر پزشکی ضروری باشد، با مشغول کردن خود نگرانی‌اتان را در کمترین حالت ممکن نگه دارید.

علائم بارداری در هفته ی سی و هفتم بارداری چیست؟

خستگی در هفته ی سی و هفتم بارداری شایع است و این بیشتر ناشی از اضافه وزن مادر است. مادر در این زمان فشار بیشتری را در استخوان‌های لگن خود تجربه خواهد کرد و قوس کمر تا حد زیادی افزایش می یابد. سینه در این مرحله نیز کاملاً بزرگ خواهد شد و دلیل این امر این است که سینه ی شما برای شیر دهی آماده شده است. و به طور معمول از سینه ی شما آغوز خارج می شود. با توجه به همه این تغییرات، مادران حساسیت و در برخی از موارد درد در سینه ها را تجربه می کنند. احساس سفت شدگی و کشش در ناحیه پستان، کمر و لگن بوجود می‌آید.

کودک شما در هفته  ی سی و هفتم بارداری چگونه رشد می کند؟

با نزدیک تر شدن موعد زایمان، اعضای بدن نوزاد شما عمدتاً رشد یافته و نوزاد باید حدود ۲۹۰۰ گرم وزن داشته باشد و کمی بیش از۵۰ سانتی متر قد داشته باشد. بیشتر نوزادان در این مرحله موهای زیادی روی سطح بدن خود دارند و توجه به این نکته ضروری است که موهای نوزاد با موهای فرد بالغ کامل متفاوت است. برخی از کودکان از موهای تیره یا موهای بلوند یا قرمز بهره مند هستند. در حالی که اگر کودک در هفته ی سی و هفتم به دنیا آمده باشد ، پزشکان تصور نمی کنند این نوزاد کامل باشد. این امر به این دلیل است که ریه ها و مغز نوزاد در دو هفته ی باقیمانده به طور کامل رشد می یابد.

می توانید این ویدیو را تماشا کنید و اطلاعات بیشتری درباره نحوه رشد کودک در هفته  ی سی و هفتم بارداری دریافت کنید:

هفته ی سی و هفتم بارداری

زندگی شما در هفته  ی سی و هفتم بارداری چگونه تغییر می کند؟

در هفته ی سی و هفتم بارداری، انقباضات شایع تر و طولانی تر می‌شوند. اینها ناراحت کننده خواهد بود و مادر ممکن است متوجه ترشحات واژن شود. اگر در ترشحات واژن خون مشاهده می‌کنید، باید در چند روز آینده یا خیلی زود انتظار زایمان داشته باشید. اگر لکه بینی یا خونریزی شدید دارید، لازم است در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید.

در مورد رژیم غذایی در هفته ی سی و هفتم بارداری چه میدانید؟

شما در هفته ی سی و هفتم بارداری هستید ، اما این بدان معنی نیست که نمی توانید از نوشیدنی های خوشمزه لذت ببرید. شما می توانید از نوشیدنی های زیر استفاده کنید: اسموتی انبه، آب سیب، گوجه فرنگی و آب میوه های تازه. وقتی نوبت به میان وعده ها می رسد میتوانید از چیپس موز ، تکه های مرغ ، انواع سبزیجات و برخی از سالادهای میوه استفاده کنید.

  1. غذاهایی که باعث درد زایمان می شوند

بارداری هایی که بیش از ۴۰ هفته از آن گذشته باشد، از زمان مورد نظر زایمان گذشته است و احتمال داده می شوند که زایمان دیررس باشد. برای زایمان به موقع تمرینات و کارهایی وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید. یکی از این موارد غذاها است. با اینکه، ادویه جات، ترشی جات ممکن است دهانه رحم و روده های شما را تحریک کند ولی باعث ایجاد اسید یا سوزش معده در شما می‌شود.

  1. میان وعده ها و نوشیدنی ها

گزینه دیگر ، آناناس تازه است، میوه های حاوی آنزیمی معروف به نام برملاین می تواند به نرم شدن دهانه رحم شما کمک کند. می توانید سالاد و آب آناناس را در این مرحله بیشتر مورد استفاده قرار دهید.

نکات بیشتر در مورد هفته  ی سی و هفتم بارداری

  1. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید

استراحت یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید در دوران بارداری انجام دهید و مهم است که به اندازه کافی استراحت کنید. دراز بکشید و تا حد امکان سعی کنید به پهلوی چپ خود دراز بکشید. در صورت امکان ورزش نیز می تواند کمک کننده باشد ، اما خود را مجبور نکنید.

 ۲. حفظ تعادل و سلامت مواد مغذیتغذیه هم برای مادر و هم برای نوزاد ضروری است.

استفاده از میوه ها و سبزیجات را نادیده نگیرید، جایگزینی برای آنها وجود ندارد ، زیرا آنها به تامین  مواد مغذی ضروری بدن شما کمک می کنند. همچنین در طول روز از وعده های غذایی کوچک استفاده کنید.

 ۳. برای زایمان آماده شوید

هفته ی سی و هفتم زمان مناسبی برای آماده سازی برای زایمان است و می‌توانید با همسرتان در مورد چگونگی ورود به بیمارستان و مراحل بستری و در صورت عدم دسترسی به همسرتان، اقدامات لازم را برنامه‌ریزی کنید. وسایل مورد نیاز برای خود و نوزادتان را آماده کنید.

 ۴. بدانید چه در انتظار شماست

شما از ناحیه تحتانی لگن و مثانه خود فشار زیادی را دریافت می‌کنید. این بدان دلیل است که کودک در حال حاضر در آمادگی برای تولد به سمت پایین آمده است. در مورد بعضی از مادران، نخستین بار، این اتفاق چند هفته قبل از زایمان رخ می دهد، در حالی که دیگران ممکن است هنگام زایمان این مسئله را احساس کنند، به خصوص اگر این اولین حاملگی شما نیست. انقباضات قطعاً در طول این هفته اتفاق می افتد و در صورت قوی تر شدن و مکرر شدن ، با پزشک خود تماس بگیرید.

۵- وحشت نکنید بلکه با پزشک خود تماس بگیرید

اگر ترشح مایع مخاطی از واژنتان را احساس کردید، نگران نباشید. ممکن است با افزایش مخاط ترشحات به یکباره ظاهر شود و این نشانه ی زایمان قریب الوقوع است. انقباضات ممکن است باعث پاره شدن کیسه ی آب مادر باردار شود. به یاد داشته باشید که زنان مختلف به طرق مختلف کیسه ی آبشان پاره می شود. در حالی که ممکن است برخی از آنها به این موضوع دچار نشوند، بعضی از مادران ممکن است فقط ترشحات واژن را تجربه کنند. اگر این اتفاق رخ داد، آرام باشید و با پزشک خود تماس بگیرید و در هر صورت، وحشت نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *