هفته ی سی و هشتم بارداری

هفته ی سی و هشتم بارداری

شما در هفته ی سی و هشتم بارداری هستید و این بدان معنی است که کودک شما تقریباً در این دنیا است! شما در حال آماده سازی برای تولد نوزادتان هستید و با موارد زیادی سر و کار دارید. هنگامی که در هفته ی سی و هشتم بارداری هستید ، علائم زیادی از تولد نوزاد وجود دارد.

علائم بارداری در هفته ی سی و هشتم بارداری چیست؟

در این مرحله، احتمالاً احساس ناراحتی می‌کنید. کودک شما به اندازه کافی رشد کرده است که بتواند هر لحظه به دنیا بیاید ، و این بدان معنی است که فضای بسیار کمی برای او وجود دارد که بتواند درون شما حرکت کند. همچنین این بدان معنی است که آرنج، زانوها و سر کوچک نوزاد به دنده ها، ستون فقرات، و ریه ی شما فشار می آورد. در حال حاضر یک چرت زدن راحت برای شما یک چالش بزرگ است!
شما با تمام مواردی که در طی چند هفته گذشته با آن مواجه بوده‌اید ، مانند نشت آغوز از سینه ، علائم کششی، درد ، تنگی نفس و بسیاری موارد دیگر، در این هفته هم مواجه خواهید بود.

کودک شما در هفته ی سی و هشتم بارداری چگونه رشد می کند؟

کودک شما در حال حاضر بسیار بزرگتر شده و رشد کرده است! در حقیقت، او به اندازه تره فرنگی ، حدود ۵۳ سانتی مترو یا بیشتر است و به طور متوسط بین ۲۷۰۰ تا ۳۴۰۰گرم وزن دارد. اگر کودک شما همین حالا به دنیا بیاید، در خارج از رحم زنده می ماند. این بدان معنی است که ریه ها و قلب و اندام ها کاملا تکامل یافته، اندام ها قوی و آماده حرکت هستند ، اندام ها بالغ شده اند و تقریبا زمان آن رسیده است که اولین گریه شیرین نوزاد را هنگام تولد بشنویم.
تنها چیزی که هنوز مشخص نیست ، رنگ چشم است. هنگامی که کودک شما به دنیا می آید ، چشم های زیبایش ممکن است قهوه ای یا آبی باشند ، اما رنگ چشم می تواند در هفته های آینده تغییر کند. زمانی که کودک شما نه ماه داشته باشد ، رنگ واقعی چشم مشخص خواهد شد.
آیا می خواهید درباره این که کودک شما در هفته ی سی و هشتم بارداری چگونه به نظر می رسد اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ این فیلم می تواند کمک کند:

زندگی شما در هفته ی سی و هشتم بارداری چگونه تغییر می کند؟

زندگی در این زمان از بسیاری از جهات تغییر می‌کند. این چند هفته آینده شما در حال انتظار هستید، بنابراین کارهای اخر را انجام دهید تا برای روز های اخر احساس بهتری داشته داشته باشید و دغدغه ای نداشته باشید، مانند تزئین اتاق کودک یا قرار دادن وسائل مورد نیاز نوزاد در محل خود. همچنین می توانید همین حالا مدتی را برای خودتان بگذارید ، زیرا پس از تولد کودک بسیار زمان کمی مخصوص خود خواهید داشت. گذراندن وقت با شریک زندگی خود همیشه ایده خوبی است؛ از یک فیلم لذت ببرید، یک شام آرام داشته باشید و فقط لذت ببرید!

هفته ی سی و هشتم بارداری

در مورد تمرینات در هفته ی سی و هشتم بارداری چه می توان گفت؟

ورزش حتی در طی چند هفته اخر بارداری برای بیشتر خانم هایی که بارداری سالمی دارند قطعاً توصیه می شود. اما این را بخاطر بسپار که شکلی که در ابتدای بارداری در آن قرار دارید، ارتباط زیادی با میزان توانایی ورزش تا انتهای دوران بارداری دارد. با افزایش وزنتان ورزش هایی مانند دویدن و یوگا ممکن است کمک کننده باشد.

قدم زدن و کشش ملایم

ممکن است متوجه شده باشید که افزایش وزن شما بسیاری از ورزش ها را دشوار میکند ، بنابراین بسیاری از خانمها در طی چند هفته اخر حاملگی به ورزش هایی مانند راه رفتن و کشش ملایم متوسل می شوند.

میزان فشارقابل تحمل

ممکن است استفاده از چیزی به نام “میزان سرعت قابل تحمل” کمک کننده باشد. این بدان معناست که شما باید روی تمرینهایی تمرکز کنید که بین “تا حدودی سخت” و “نه سبک” قرار دارند. این بدان معناست که هیچ گونه ورزش سنگینی توصیه نمی شود، و همچنین تمرین های خیلی سخت که شما را دچار نفس کشیدن سخت و قلب تپنده می کند رها کنید.
از آسیب دیدگی خودداری کنید
مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که شما باید راحت باشید، از انجام هرگونه تمرینی که می تواند منجر به صدمه به شما شود دوری کنید و بر روی ورزش هایی که می تواند به بدن شما کمک کند که زایمان راحت تری داشته باشید ، مانند کشش های طولانی و ایجاد قدرت، تمرکز کنید.

با پزشک خود صحبت کنید

همچنین این را بخاطر بسپارید که پزشک حرف آخر را در مورد نوع تمرینات می زند. به عنوان مثال اگر در حالت استراحت هستید ، هیچ تمرینی توصیه نمی شود. اما اگر بسیار سالم هستید ، ممکن است پزشک در برنامه ی روزانه مقداری از فشارهای بدنی را به شما توصیه کند.

نکات بیشتر در هفته ی سی و هشتم بارداری

دانش خود را تکمیل کنید

هنگامی که در هفته ی سی و هشتم بارداری هستید، روی تکمیل و افزایش دانش خود کار کنید. شما همه چیز را در مورد بارداری می دانید، بنابراین اکنون باید در مورد نگه داری از نوزاد تازه متولد شده در خانه اطلاعاتی بدست آورید. همه کارهایی را که لازم است می توانید از کتاب یاد بگیرید، فیلم هایی را تماشا کنید که به شما کمک می کند بفهمید با کودک جدید و دوست داشتنی خود چه باید بکنید و درمورد همه آنها با شریک زندگی خود صحبت کنید.

برای شیردهی آماده شوید

همچنین می توانید با شرکت در کلاس های محلی که در مراکز بهداشت و بیمارستان ها برگزار می شوند در مورد شیردهی اطلاعات کسب کنید وآماده برای شیردهی شوید ، با مادران دیگر در مورد تجربیات آنها صحبت کنید و اطلاعات زیادی را برای شیردهی سالم و آسان جمع اوری کنید. اطمینان حاصل کنید که پس از زایمان نیز مشاوره شیردهی دارید.

برنامه ای برای تولد تدارک ببینید

با صحبت از زایمان، اطمینان حاصل کنید که برنامه ی شما برای زایمان کاملا مشخص است. اکنون باید یک برنامه ی زایمان از سوی پزشک یا مامای شما ارائه شود و شما باید از بیمارستانی که زایمان خواهید کرد، دیدن کنید. اکنون زمان آن است که سؤالات زیادی بپرسید و تصمیماتی آگاهانه درباره تولد نوزادتان بگیرید.

روند زایمان را بیاموزید

سرانجام ، با پزشک خود درمورد اینکه در زایمان چه اتفاقاتی می افتد، صحبت کنید. ممکن است دردهای زایمان زودرس داشته باشید. چه کاری باید انجام دهید وقتی این اتفاق می افتد؟ ممکن است شما به نوعی از نظارت جنین نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است به زودی متوجه بسیاری از موارد پیش از زایمان شوید ، و باید بدانید که چگونه این موارد را مدیریت کنید. اکنون با پزشک خود صحبت کنید تا بعداً جای نگرانی وجود نداشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *