آنچه در هفته ی سی و سوم بارداری انتظار می رود.

آنچه در هفته ی سی و سوم بارداری انتظار می رود.

بیشترین تغییر در علائم بارداری زمانی است که شما به هفته ی سی و سوم بارداری خود می رسید. از آنجا که در حال حاضر شما در سه ماهه سوم قرار دارید، اگر احتمال وجود عوارض می دهید، دفعات ویزیت دکترتان باید افزایش یابد.

چالش هایی که در این هفته پیش می آید نسبت به هفته های گذشته خیلی بیشتر است و این چالش ها بیشتر عاطفی است. کودک شما اکنون تقریبا به طور کامل رشد کرده و حرکاتش قوی است که شما در هر حالتی آن را به راحتی حس میکنید. حاملگی ممکن است در این زمان آزاردهنده باشد.

زمان باقی مانده تا انتهای حاملگی بسیار مهم است زیرا شما به زودی از صبر و شکیبایی خود پاداش می گیرید و نوزادتان به دنیا می آید. در حالی که شما در انتظار روز تولد نوزادتان هستید، می توانید موارد زیر را در این هفته انتظار داشته باشید.

نشانه های بارداری در هفته ی سی و سوم بارداری چیست؟

جنین شما قوی تر و بزرگ تر می شود. اگر شما قادر به شمارش حداقل ۱۰ حرکت در یک ساعت از کودک خود نباشید، ممکن است گرسنه باشد.
یک چیزی بخورید تا کمی ازانرژی مورد نیاز نوزادتان را تامین کنید.

سردرد گاه به گاه

سردرد می تواند به دلیل خستگی ناشی از بی خوابی باشد. به اندازه استراحت کنید و سعی کنید بی خوابی خود را با استراحت بیشتر جبران کنید.

رگهای واریسی

رگ های واریس می توانند زشت و بسیار دردناک باشند، اما شما اگر قبل از بارداری این رگ ها را نداشتید اصلا نگران نباشید زیرا بعد از زایمان این رگ ها سریعا از بین می روند.

افزایش دردهای شکمی

ممکن است در طول شب بر اثر درد های عمیق شکمی از خواب بیدار شوید.اگر این درد با علائم دیگر مانند تب و یا خونریزی همراه نباشد، می توان آن را به راحتی با ماساژ دادن در موقعیت درد به راحتی برطرف کرد.

تغییرات ناخن

ناخن های شما به خاطر تغییرات هورمونی که در بدن شما اتفاق می افتد، شکننده می شوند.
خوردن غذاهای حاوی مقدار زیادی کلسیم در آنها باعث کم شدن این مشکل می شود. شروع به مصرف موز، آجیل، آوکادو و حتی کپسول های ژلاتین کنید.

ناف بیرون زده

به علت بزرگ شدن نوزاد در این زمان ممکن است ناف شما بیرون بزند.
نگران نباشید هنگامی که حاملگی تمام شود، این وضعیت به حالت طبیعی خود بر می گردد.

تنفس ضعیف

افزایش وزن شکم شما موجب وارد شدن فشار به ریه ها می شود و باعث می شود که شما به سختی نفس بکشید. برای چند لحظه ایستادن، به طوری که فشار از روی ریه ها برداشته شود به تنفس راحت تر شما کمک می کند.

بر هم خوردن تعادل

مرکز جاذبه بدن شما تغییر کرده است که این موضوع تا حد زیادی باعث از بین رفتن تعادلتان می شود. در انجام کار ها عجله نکنید و سعی کنید همه چیز را به آرامی انجام دهید.

فراموشی

مغز شما ممکن است بعضی از مسائل را به زودی فراموش کند و شما شروع به فراموش کردن موارد مختلف می کنید. این جنسیت کودک شما است که باعث آن می شود. اگر فرزندتان پسر باشد موضوع فراموشی بیشتر از زمانی اتفاق می افتد که فرزند شما دختر است.

 هفته ی سی و سوم بارداری

کودک شما در هفته ی سی و سوم بارداری چگونه رشد می کند ؟

در حال حاضر کودک می تواند حدود ۱۹۵۰ گرم وزن داشته باشد و قد آن بیش از۴۴ سانتی متر باشد. اسکلت کودک در حال سخت شدن است و او اکنون بیشتر شبیه انسان است. استخوان جمجمه کودک هنوز هم کامل و سخت نشده و در هنگام خروج از دهانه ی رحم در هنگام تولد، این مورد به کودک کمک می کند.

شما می توانید این ویدیو را تماشا کنید و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه رشد کودک شما در هفته ی سی و سوم بارداری بدست آورید:

چگونه زندگی شما تغییر می کند وقتی در هفته ی سی و سوم بارداری هستید؟

در چند هفته آخر بارداری، نوزاد شروع به رشد می کند و شکم مادر حتی بیشتر از قبل بزرگ می شود. این افزایش سایز باعث می شود شما به سختی بایستید و راه بروید. حتی نشستن و خوابیدن بسیار خسته کننده می شود. شما همچنین در معرض درد و سوزش در دست و پاها خواهید بود. استفاده از اسپلینت (شکم بند) در چنین شرایطی، ایده خوبی است؛ زیرا این امر به شما کمک می کند تا آرامش خود را حفظ کرده و درد را کاهش دهید

در باره ی رژیم غذایی در هفته ی سی و سوم چه میدانید؟

هنگامی که شما در هفته ی سی و سوم بارداری هستید، باید مراقب چیزی که می خورید باشید. افزایش میزان مصرف غذاهای فیبردار مانند زردآلو و آلو، یک ایده خوب است؛ زیرا این امر به شما در جلوگیری از یبوست کمک می کند. آب آشامیدنی نیز همراه با افزایش مصرف رژیم غذایی غنی از فیبر ضروری است.

علائم سوزش سر دل شما ممکن است در این مرحله افزایش یابد، پس از خوردن هر گونه غذای تند، درد شما افزایش می یابد. سعی کنید غذاهای ساده بخورید تا از این درد اجتناب کنید.

چه کارهایی را می توانید برای هفته ی ۳۳ بارداری برنامه ریزی کنید؟

با پزشک خود درباره episiotomy صحبت کنید. Episiotomy یک روش جراحی است که در آن برش برای بزرگ شدن و باز شدن واژن انجام می شود. این کار به گونه ای انجام می شود که کودک بتواند هنگام زایمان بدون مشکل بیرون بیاید. با این حال، ازاکثر اپی زیاتومی ها می توان با انجام تمرینات Kegel اجتناب کرد.

نکاتی درباره هفته ی سی و سوم بارداری

۱. از خوابیدن بر پشت خود اجتناب کنید
خوابیدن بر پشت در این مرحله توصیه نمی شود چون جریان خون شما به رحم شما متوقف می شود. علاوه بر این، رگ های خونی موجود در اندام های پایین بدن، با افزایش سایز رحم فشرده می شوند و قادر به پمپاژ خون به قلب نیستند. این باعث می شود فشار خون شما کاهش یابد. بنابراین، بهتر است به سمت چپ خود دراز بکشید و بگذارید جریان خون به رحم افزایش یابد.

۲. برخی از تمرینات را انجام دهید
انجام بعضی از تمرینات در طول چند هفته آخر بارداری بسیار مهم است. به علت کاهش حرکت شما ممکن است احساس بی حسی یا احساس سوزن شدن در اندامتان داشته باشید که می توانید از تمرینات سبک استفاده کنید.

۳. لباس ها و ملافه ی نوزاد خود را بشویید
تمام لباس هایی که به عنوان هدیه برای کودک شما داده شده است را بشویید. با این حال، هنگام شستن، به یاد داشته باشید از مواد شوینده ای استفاده کنید که مخصوص نوزادان است و فاقد هر گونه تحریک کننده است.

۴. داشتن مقاربت جنسی
داشتن رابطه جنسی امن می تواند به شما در ایجادآرامش کمک کند. البته این موضوع با نظر پزشک باشد و قبل از اینکه مطمئن شوید که هیچ عارضه ای وجود ندارد، اقدام نکنید.

۵. نکاتی برای شریک زندگی شما
بحث و گفتگو در مورد برنامه ریزی های آینده خانواده و موارد لازم برای تولد نوزاد را با شریک زندگی خود انجام دهید. او در حال گذراندن مرحله ای است که نمی داند چه چیزی انتظارش را می کشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *