با هفته ی سی و دوم بارداری بیشتر آشنا شویم

با هفته ی سی و دوم بارداری بیشتر آشنا شویم

هنگامی که شما در هفته ی سی و دوم بارداری هستید، وقت خود را با ورزش آسان و استراحت تا آنجا که امکان پذیر است، بگذرانید. در این مرحله، نباید هیچ جلسه ای با دکتر را از دست دهید تا اطمینان حاصل شود که نوزاد به طور طبیعی رشد می کند. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که آرام باشید و به سادگی دستورالعمل های دکتر خود را دنبال کنید. شما باید با حال خوب مراحل بعدی حاملگی خود را بگذرانید.

نشانه های بارداری در هفته ی سی و دوم بارداری چیست؟

در طول سه ماهه سوم بارداری کودک شما شروع به رشد و گسترش خواهد کرد. در این مرحله لازم است که یک رژیم غذایی سالم داشته باشید تا کودک شما مواد مغذی مورد نیازش را دریافت کند. اگر شما سالم باشید، کودک شما سالم تر خواهد بود.

خانم هایی هستند که فکر می کنند که رابطه ی جنسی در طول سه ماهه سوم ممکن است به کودک آسیب برساند، اما این طور نیست . این در واقع به این معنا نیست که سکس در هر مرحله از حاملگی شما هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

یکی دیگر از نشانه هایی که در این دوران تجربه می کنید این است که شما ممکن است قادر به خوابیدن درست نباشید و ممکن است شریک زندگی خود را نگران کنید. بنابراین، ایده خوبی است که در این برهه از زمان جدا از همسر خود بخوابید ، زیرا به شما اجازه می دهد تا بدون هیچ گونه تنش و اضطراب شریک زندگی تان بخوابید، در حالی که شریک زندگی شما نیز باید خیلی راحت بخوابد.

چگونه کودک شما در هفته ی سی و دوم بارداری رشد می کند ؟

این مرحله از حاملگی نوزاد شما به سرعت رشد می کند و وزن زیادی به دست می آورد. کودک شما همچنین مو و ناخن کوچک بر روی انگشتان پا و انگشتان دستش خواهد داشت. کودک در حال حاضر برای زندگی خارج از رحم آماده می شود و در هفت هفته آینده بیشتر وزن را به دست خواهد آورد.

در حال حاضر، شما باید در حدود یک پوند در هفته بدست آورید که حدود نیمی از وزن نوزاد شما به دست می آید. کودک شما باید در حدود ۱۶.۷ اینچ باشد و احتمالا وزن آن حدود ۳.۵ تا ۳.۷۵ پوند است.

شما می توانید این ویدیو را تماشا کنید و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه رشد کودک شما در هفته ی سی و دوم بارداری کسب کنید.

هفته ی سی و دوم بارداری

چگونه زندگی شما در هفته ی سی و دوم بارداری تغییر می کند ؟

در این مرحله از بارداری ممکن است شروع به احساس درد در پشت کنید و مهم است که در اسرع وقت آن را به پزشک گزارش کنید زیرا درد های ناشی از آن حقیقتا نشانه ای از زایمان زودرس هستند. و اینکه آیا درد پشت شما نشانه ای از زایمان زودرس است یا نه، دلیل آن تغییرات هورمونی است که در بدن شما اتفاق می افتد. تغییرات هورمونی در حقیقت مسئول ایجاد پوسیدگی مفاصل شما است که لگن را به ستون فقرات وصل می کند. به همین دلیل است که شما در طول مراحل بعدی بارداری احساس درد می کنید. افزایش وزن در دوران بارداری همچنین می تواند درد در پشت را به وجود آورد زیرا مرکزیت گرانش به دلیل رحم بزرگ شما تغییر می کند.

در طول این مدت ممکن است احساس نفخ و سوزش سر دل را تجربه کنید و این به دلیل بزرگ شدن رحم است که دیافراگم شما را تحت فشار قرار می دهد. خوردن وعده های کوچکتر در فواصل منظم و خوابیدن با بالش های مخصوص، ایده های خوبی برای رفع این دو مشکلات است.

چه تغذیه ای در هفته ی سی و دوم بارداری مورد نظرتان است ؟

  • کالری

شما در طول هفته ی سی و دوم بارداری به حدود ۳۰۰ کالری نیاز بیشتری خواهید داشت چون شما در طول این هفته یک پوند اضافه وزن خواهید داشت. به جای خوردن غذاهای فرآوری شده و آب نبات که کالری ندارند، باید مواد غذایی غنی از مواد مغذی مصرف کنید تا کالری مورد نیاز خود را تامین کنید.

  • اهن

کمبود آهن می تواند موجب کاهش میزان هموگلوبین شما شود که چیزی نیست که بتوانید هزینه آن را بپردازید و جبرانش کنید زیرا سطح هموگلوبین شما به دلیل افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصد حجم خون در زیر اسکنر قرار دارد. غذاهای غنی از آهن مانند گوشت قرمز، تخم مرغ و میوه های خشک باید به کمبود آهن کمک کنند.

  • کلسیم

استخوان های کودک شما که در حال حاضر نرم هستند، از طریق کلسیم رشد می کنند و به همین علت است که نیازهای کلسیم در این دوره حدود ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم در روز است. خوردن ماست، اسفناج و پنیر می تواند به شما در دستیابی به سطح کلسیم مورد نیاز کمک کند.

  • یادداشت های مهم: رژیم غذایی سالم داشته باشید

داشتن یک تغذیه ی سالم بسیار مهم است، زیرا در این مرحله است که شما و کودک شما بیشترین مواد مغذی را نیاز دارید. با خوردن غذاهایی که غنی از پروتئین هستند، اقلام لبنی که کم چرب هستند و با خوردن میوه ها و سبزیجات، باید بتوانید مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را تامین کنید. اگر مشکلی در خوردن وعده های غذایی دارید، باید سعی کنید مقادیر کمی را در فواصل منظم بخورید.

نکات بیشتر درباره هفته ی سی و دوم بارداری

۱. مقابله با Braxton Hicks Contractions
شما ممکن است احساس کنید که دچار درد یارداری شده اید در حالی که مشکل شما اید در حالی که با Braxton Hicksره به رو هستید . با این حال، آنها فقط یک علائم اشتباه هستند و شما باید خود را برای درد زایمان اصلی که حدود هفت هفته ی دیگر یا بیشتر به سراغتان می اید اماده کنید. حمام گرم در برخورد با چنین انقباض هایی کمک کننده است. اگر آنها شما را وحشتناک آزار می دهد، شما باید با دکتر خود تماس بگیرید تا تفاوت بین انقباضات واقعی و انقباضات Braxton Hicks را تشخیص دهد.

۲. تمرکز بر روی فعالیت های مربوط به نیازهای شما که باعث افزایش انرژی می گردد.

-شنا بسیار عالی است برای مقابله با درد و تورم در اعصاب سیاتیک.
-پیاده روی تا زمانی که در معرض ابتلا به گرفتگی های عضلانی قرار نداشته باشد، عالی است و به رفع درد کمر کمک می کند.
-یوگا قبل از زایمان برای حفظ آرامش عالی است

۳. لیستی از افرادی که می خواهند به شما کمک کنند تهیه کنید
بسیاری از دوستان می خواهند هنگامی که نوزاد متولد می شود به شما کمک کنند و ایجاد لیستی از کمک کنندگان که در نگهداری از نوزاد کمک های خود را ارائه می کنند ایده خوبی است. وظیفه ای را که می خواهید به آنها اختصاص داده شود را ذکر کنید ، این کار ایده ی خوبی است زیرا شما نمی توانید آنها را پس از زایمان هدایت کنید. وظایفی که به انها واگذار می کنید می تواند شامل به پیاده روی بردن حیوان خانگی و غذا دادن به انها باشد، نکهداری و بردن فرزند بزرگترتان به پارک باشد، خرید مواد غذایی مورد نیاز یا تهیه ی غذا باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *