هر آنچه باید راجب هفته‌ی بیست و ششم بارداری بدانید

هر آنچه باید راجب هفته‌ی بیست و ششم بارداری بدانید

هنگامی که شما در هفته‌ی بیست و ششم بارداری هستید، بدن شما تحت تاثیر تغییرات هورمونی و فیزیکی قرار می‌گیرد.  در این زمان، شما سه ماهه‌ی دوم را به پایان رسانده‌اید و این امر به شما قدرت می‌دهد و سبب می‌شود تا اعتماد به نفستان افزایش پیدا کند.

در این زمان شما بالا و پایین های زیادی را تجربه خواهید کرد به طور مثال شما ممکن است یک روز احساسات خوبی داشته باشید در حالی که روز دیگر برایتان عذاب آور و ترسناک باشد. تمام این موارد در این دوره عادی هستند.

علائم بارداری در هفته‌ی بیست و ششم بارداری چیست؟

در هفته‌ی بیست و ششم بارداری ، شما وارد سه ماهه سوم می شوید و این امر می‌تواند در فشار خود شا تغییرات جزئی ایجاد کند. بنابراین توصیه می‌شود طی این هفته بیشتر به پزشک مراجعه کنید و مراقبت بیشتری از خودتان داشته باشید. دقت داشته باشید که وجود پروتئین در ادرار یکی از نشانه های این بیماری است که باید بعنوان شاخص روزانه بررسی گردد.

نتایج و علائم دیگری هم ممکن است به دنبال فشار خون بارداری داشته باشید، که پاهای متورم، بینایی دشوار و سردردهای شدید از جمله آنهاست.

هفته‌ی بیست و ششم بارداری

وقتی شما در هفته‌ی بیست و ششم بارداری هستید کودکتان چگونه رشد می‌کند؟

در هفته‌ی بیست و ششم بارداری شنوایی کودک شما و دیگر حواس او در حال توسعه هستند و کودک می‌تواند صدای شما و همسرتان و دیگر افراد را در هنگام گپ زدن به خوبی بشنود. او همچنین قادر به نفس کشیدن در مایع نیوتیک می‌باشد.

در این دوره کودک شما بزرگتر می‌شود و وزنش به حدود ۲/۳ پوند می‌رسد، در حالی که قدش نیز به ۱۴ اینچ رسیده است. اگر شما دارای یک پسر باشید در این هفته‌ آلت تناسلی او در حال رشد خواهد بود و بیضه هایش در داخل اسکروتوم (scrotum) شکل می‌گیرند . این روند بین دو تا سه ماه طول می کشد.

شما می‌توانید این ویدیو را تماشا کنید و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه رشد کودک در حاملگی هفته بیست و ششم  بدست آورید:

وقتی شما در هفته‌ی بیست و ششم بارداری هستید زندگی شما چطور تغییر می‌کند؟

زندگی شما از حالت زن بودن به مادربودن تغییر می‌کند و این درست زمانی اتفاق می‌افتد که شما خودتان را برای آمدن نوزادتان آماده می‌کنید. اکثر والدین در این دوره اتاق کودک خو درا آماده می‌کنند و در آن یک گهواره برای قرار دادن کودک تعبیه می‌کنند.

فشار خون در پایان سه ماهه اول حدودا در هفته های بیست و دوم تا بیست و چهارم رو به کاهش می‌رود از این رو توصیه می‌شود مراقبت های پزشکی طی این دوره بیشتر شود. در عین حال وقتی به هفته‌ی بیست و ششم نزدیک می‌شود این عمل معکوس می‌شود و فشار خون رو به افزایش می‌رود. ممکن است شما طی این هفته کمی درد در ناحیه‌ی پشتی خود نیز احساس کنید.

در هفته‌ی بیست و ششم چطور رژیم غذایی سالمی داشته باشید؟

 خرید هوشمند :

خرید مواد غذایی سالم مانند شیر کم چرب و پنیر، میوه ها، سبزیجات، دانه های غلات، آجیل، مرغ، گوشت بدون چربی و حبوبات یکی خرید هوشمند است. موارد فاسد نشدنی می‌توانند به صورت عمده خریداری شوند که این امر موجب صرفه جویی در هزینه ها و رفت و آمد های مکرر می‌شود.

آشپزخانه سریع :

آشپزخانه سریع  کمک م‌ کند تا وعده های غذایی خود را سریعتر آماده کنید. منظور از آشپزخانه‌ی سریع یعنی آشپزخانه‌ای که همه چیز به خوبی در دسترس است و شما به راحتی می‌توانید هر چیزی را که لازم دارید به دست آورید.

انتخاب “خوب” ماهی:

بسیاری از مادران باردار از ماهی لذت می‌برند، با این حال در دوران بارداری انتخاب  هر نوع ماهی هوشمندانه نیست و می‌تواند ضررهایی را در پی داشته باشد.

در اینجا برخی از ماهی هایی که می‌توانید مصرف کنید لیست شده‌اند:

  • Catfish
  • Bass
  • Salmon
  • Cod
  • Freshwater perch
  • Flounder

یادداشت های مهم در خصوص هفته‌ی بیست و ششم بارداری :

نکات

با درد شدید برخورد کنید :

در هفته‌ی بیست و ششم ، احتمالا دچار درد پشت، سینه، لگن و پا خواهید شد که کاملا طبیعی هستند. سعی کنید در این دوره بیشتر استراحت کنید و بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

علائم بارداری ناراحت کننده را آسان کنید :

ورزش و staying hydrated  می‌توانند به کاهش علائم مرتبط با بارداری مانند خستگی، تورم، سرگیجه، کم آبی و یبوست کمک کند.

خرید داپلر جنین خانگی :

خوب است که یک فتوشاپ یا داپلر جنینی بخرید، زیرا این کمک می‌کند تا ضربان قلب و حرکات کودک را بشنوید.

بحث برخی از مسائل شخصی :

شروع به برنامه ریزی برای چیزهایی مانند ختنه اولیه در اوایل زایمان کنید و اینکه چه مراسمی دوست دارید در اوایل زایمان انجام دهید.

نکاتی برای همسرتان :

زنان بعد از پایان سه ماهه دوم، احساس خودخواهی می‌کنند. این کار بعهده شماست که حس همسرتان را زیباتر کنید. بنابراین همواره برای یک تایم خاص دو نفره  برنامه ریزی کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *