راه‌های مغذی کردن غذای کودک

راه‌های مغذی کردن غذای کودک

مغذی کردن غذای کودک

راه های مختلفی برای مغذی کردن غذای کودک وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها استفاده از موادی می‌باشد که کودک به آن‌ها علاقه دارد، به این ترتیب به چند مورد که در مغذی کردن غذای کودک می‌توانند موثر باشند، اشاره می‌شود.

آب میوه

بسته‌های آب میوه را برای سفرهای جاده‌ای ذخیره کنید و مصرف آب میوه را در خانه در حدود ۱۱۳ الی ۱۷۰ میلی‌گرم در روز افزایش دهید، چرا که این نوشیدنی پر از قند و کالری بوده و بچه‌ها می‌توانند ویتامین c را از میوه‌های سالم دریافت کنند.

کنترل کالری موجود در آب میوه

با انجام یک کار کوچک به‌وسیله رقیق کردن آب میوه با آب یا تکه تکه کردن قالب‌های آب میوه یخ زده، یک نوشیدنی یا غذای کودک با طعم آب میوه برای درمان قند خون پایین استفاده کنید. هنگامی که شما آب میوه مصرف می‌کنید، میوه‌ای را گزینش کنید که دارای فولات و پتاسیم می‌باشد، همین‌طور نسخه‌های بچگانه با کلسیم و ویتامین A و E در جهت مغذی کردن غذای کودک، تقویت شده است.

پیتزا

زمانی که یک پیتزا سفارش می‌دهید، یک پیتزا با پنیر و یا نصف مقدار پنیر معمولی درخواست کنید، سپس لایه‌های نازک را بر روی لایه‌های ضخیم بریزد تا در هر قسمت را در حدود ۸۰ کالری برش داده شود.

سبزیجات، مغذی‌ترین مواد از لحاظ ویتامین هستند که در مغذی کردن غذای کودک نقش بسزایی دارند. اما اگر خانواده شما به گوشت علاقه داشتند، بهترین گزینه شما مرغ یا ژامبون (پپرونی اگرچه هنوز چربی بالایی دارد اما اندکی از سوسیس کمتر است) می‌باشد.

از موارد اضافی مانند تکه‌های پنیر یا تکه‌های نان گندمی بپرهیزید و به‌جای آن می‌توانید از سالادهای بسته بندی شده در جهت مغذی کردن غذای کودک استفاده کنید.

چگونه از پیتزا در مغذی کردن غذای کودک استفاده کنیم؟

ایده سالم مورد تایید ما این است که می‌توانید، پیتزای خود را با لایه‌ای از سبوس گندم آماده کنید (۴ گرم فیبر در هر وعده غذایی) همین طور با سس اسپاگتی و مقداری از روغن زیتون مخلوط کنید و به فرزندانتان بدهید و به بچه‌های خود اجازه دهید، سبزیجات مورد علاقه خود را انتخاب کنند، چرا که این عمل تاثیر بسزایی در مغذی کردن غذای کودک دارد.

غذای مناسب کودک

سیب زمینی سرخ کرده

در سفارش از طریق آنلاین، کوچک‌ترین اندازه از سیب زمینی سرخ کرده را انتخاب کنید و آن‌ها را به طور اشتراکی مصرف کنید. شما بهتر است از سیب زمینی سرخ کرده منجمد از فروشگاه استفاده کنید، چرا که آن‌ها در حدود نصف مقدار چربی موجود در رستوران می‌باشد.

اگرچه آن‌هایی که دارای بر چسب تردی زیاد می‌باشند، دارای چربی بالاتری می‌باشند. برچسب‌ها را از لحاظ وجود چربی‌های ترنس بررسی کنید، زیرا بسیاری از برندها به اندازه ۵/۳ گرم از چربی‌های ترنس را در هر وعده شامل می‌شوند.

راهکاری جالب برای مغذی کردن غذای کودک با کاهش کالری

برای اصلاح چربی سیب زمینی‌ها و مغذی کردن غذای کودک، آن‌ها را روی چوب تکه تکه کنید، سپس چند قاشق غذا خوری روغن زیتون بریزید و بر روی ورقه تا حدود ۲۰ دقیقه در دمای ۴۰۰ درجه بپزید. سیب زمینی شیرین یک چرخش سرگرم کننده است و شما می‌توانید بیشتر نیازهای فرزندتان به ویتامین A را تامیین کنید.

بستنی

هنگامی که بچه‌ها را به بهانه بستنی خوردن بیرون می‌برید، به اصول اولیه پایبند باشید. بیشتر بستنی‌ها که روکش شکلاتی دارند و آب نبات‌ها و کارامل‌های چرخشی، دارای چربی بالا‌تری می‌باشند. برای همین به‌دنبال بستنی کم کالری بروید که تقریبا نصف چربی معمولی را دارند.

مغذی کردن غذای کودک با بستنی

بهتر این است که یک قاشق ماست یخ زده استفاده کنید، که اگر کم چرب باشد کالری کمتری دارد و منبع خوبی برای کلسیم است و می‌تواند مورد مناسبی در مغذی کردن غذای کودک باشد (یک قاشق غذا خوری نصف فنجان برابر با یک وعده است). برای دسرهای خانگی، ساندویچ بستنی، بستنی میوه‌ای، بستنی یخی در اندازه کوچک بخرید که همه آن‌ها دارای چربی و کالری پایینی می‌باشند.

مغذی کردن غذای کودک

ماکارونی و پنیر

آیا ماکارونی را به شکلی دیگری هم می‌توان درست کرد؟ از شیر کم چرب استفاده کنید و مارگارین را از ۴ قاشق به یک قاشق کاهش دهید، چرا که در حدود ۱۰۰ کالری و ۱۰ گرم چربی در هر فنجان صرفه جویی می‌شود.

ترکیب خود را با شیر بدون چربی، مارگارین و آرد درست کنید، سپس در پنیر خرد شده ذوب کنید (به کودکان خود اجازه دهید موارد دلخواه خود را انتخاب کنند).

رشته‌های گندم سبوس‌دار را به مقدار ۶ گرم پر فیبر در هر فنجان بجوشانید؛ برای یک تغدیه تقویت کننده واقعی در مغذی کردن غذای کودک، مقداری گل کلم بروکلی و هویج خرد شده را به آن مخلوط کنید.

کلوچه

توجه به اندازه کلوچه نکته کلیدی در پخت آن‌ها است. بیشتر آن به یک اندازه قند و شکر دارند. اما در اندازه‌های مختلف به طور عمده متفاوت است: ۱۰ بیسکوییت، ۸ ویفر وانیلی، ۴ اسنپ زنجبیلی، سه کوکی ساندویچی شکلاتی، یا دو ورقه بیسکوییت گراهام که کالری همه برابر با ۱۵۰ می‌باشد.

پیشنهاد ما برای مغذی کردن غذای کودک با کلوچه

آیا فرزند شما مقدار بیشتری از کلوچه می‌خواهد؟ کلوچه ساده را انتخاب کنید، چرا که قند کمتری دارد و با کلسیم غنی شده‌اند و می‌تواند کمک شایانی در مغذی کردن غذای کودک داشته باشد. برای کنترل بی دردسر در سهم کودک به کودکان خود یکی از میان وعده‌های ۱۰۰ کالری از اسنک بدهید و به سراق نمونه‌های کامل fig نیوتون و چیپس آهوی بروید تا بتوانید در مغذی کردن غذای کودک خود نقش ایفا کنید. –هر وعده شامل ۲ گرم فیبر می‌باشد.

ناگت مرغ

ناگت‌ها به اندازه‌ی زیادی چربی مصرف می‌کنند. (حدود ۵ ناگت می‌تواند نصف چربی مصرفی کودک شما را فراهم کند) شما می‌توانید با انتخاب کالری ساخته شده فقط با گوشت سینه، چند گرم صرفه جویی کنید.

ناگت‌های مرغ (ساخته شده با پروتئین گیاهی) طعم واقعی به غذا می‌دهند، اما در هر وعده مقدار زیادی چربی به خود می‌گیرد. با فرو بردن سینه مرغ در سفیده تخم مرغ فیله مرغ تقریبا بدون چربی خود را با آرد سوخاری بر روی ماهی تابه سرخ کنید ( کمی روغن کانولا با اسپری آشپزی اضافه کنید) سپس به کودکان خود سس تنوری یا سس رنچ کم چرب بدهید تا غذا را میل کنند، امیدواریم گام‌های خود را در مغذی کردن غذای کودک به درستی بر دارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *