مصرف نمک بیش از حد چه تاثیراتی بر کودکان دارد؟

مصرف نمک بیش از حد چه تاثیراتی بر کودکان دارد؟

۸ نشانه‌ی مصرف زیاد نمک توسط کودک

مصرف نمک بیش از حد، حتی در سنین جوانی می‌تواند اثرات طولانی مدتی داشته باشد. در اینجا مواردی گفته شده است که نشان می‌دهد فرزندتان هنگام صرف غذا، بیش از حد از آن میل کرده است.

آیا می‌دانید که کودکان آمریکایی (میانگین سن: ۶ تا ۱۸ سال) حدود ۵۰ درصد، بیشتر از مقدار روزانه‌ای که توصیه شده مصرف می‌کنند؟ طبق گفته‌های کریگ پیترز، دکتر ارولوژی اطفال در بهداشت کودکان: در حقیقت، مقصر طعم و مزه‌ی شور، چیزهایی مانند: پیتزا، نان، برش‌های سرخ شده، چیزبرگر، میان وعده‌هایی مثل: چیپس ، مخلفات مرغ، ناگت، ماکارونی با سس و سوپ (مخصوصاً از نوع فوری) می‌باشد.

البته ناگفته نماند نمک چیز بدی نیست (برای تعداد بیشماری از عملکردهای فیزیولوژیکی، انتقال محرکه‌های عصبی، انقباض و شل کردن فیبرهای عضلانی و حفظ تعادلات مایعات مهم است) با این حال، مصرف نمک بیش از حد با فشار خون بالا، خطر اصلی بیماری‌های قلبی و سکته مغزی است و این شرایط می‌تواند در کودکی نیز شروع شود.

برای تعیین مصرف نمک کودکان به مقدار طبیعی، پروفسور بازنشسته مستقر در کالیفرنیای شمالی، مای لو می‌گوید: درک و تشخیص تفاوت عنصر سدیم و نمک بسیار مهم است. دکتر لوو توضیح می‌دهد: نمک کلرید سدیم حاوی ۴۰ درصد سدیم می‌باشد، در حالی که غذاهای بسته بندی شده معمولاً مقدار نمک را به صورت سدیم در میلی گرم در هر وعده غذایی بیان می‌کنند. مقدار واقعی نمک در این مقدار دو نیم برابر خواهد بود (اگر مقدار سدیم ۱۰۰ میلی گرم باشد، محتوای نمک ۲۵۰ میلی‌گرم است). به عبارت دیگر، مقدار سدیم موجود در یک ماده‌ی غذایی بیش از دو برابر مقدار می‌باشد.

کارشناسان می‌گویند: محدود کردن مقدار مصرف نمک در غذای کودکان، بهتر است زودتر انجام گیرد. آلیسون میتزنر، M.D، متخصص کودکان در نیویورک می‌گوید: مضرات مصرف نمک در زندگی خیلی سریع رشد پیدا می‌کند.

فست فود و نمک زیاد

چگونه مطمئن شوید که کودکتان ممکن است در مصرف نمک زیاده روی کرده باشند؟

در اینجا، متخصصان رایج ترین علائم و آنچه که باید برای محدود کردن میزان مصرف نمک انجام دهید، نشان می‌دهند.

تشنگی بیش از حد

دکتر لوو می‌گوید: سدیم موجب نگه داشتن آب می‌شود و سدیم بیش‌تر در بدن به معنای نیاز داشتن به آب بیشتری است. اگر متوجه شدید که فرزندتان به طور غیر عادی دچار تشنگی شده است و دلیل آن را نمی‌داند (و علتش هوای گرم یا ورزش کردن نباشد)، بهتر است میزان سدیم موجود در رژیم غذایی‌تان را ارزیابی کنید و تمام غذاهای مصرف شده را در نظر بگیرید، از جمله: وعده‌های غذایی موجود در خانه و مدرسه، غذاهای فرآوری شده، تنقلات و نوشیدنی‌ها. همچنین دکتر لوو اضافه می‌کند: بسیاری از نوشیدنی‌های تفریحی که اغلب به عنوان نوشیدنی‌های سالم برای کودکان و نوجوانان به بازار عرضه می‌شود، حاوی مقادیر زیادی از سدیم می‌باشند.

هوس کردن غذاهای شور مزه

مصرف نمک باعث می‌شود که طعم غذا کاملاً بهتر شود، بنابراین هیچ جای تعجبی نیست که فرزندتان تمایل بیشتری به یک کیسه چیپس سیب زمینی نسبت به استیک هویج، داشته باشد. اگر متوجه شدید که کودکتان با محتوای نمک کم به سمت چیز دیگر کشیده می‌شود، دکتر لو پیشنهاد می‌کند که او را با گیاهان و ادویه‌های مختلفی در آشپزی آشنا کنید، همانند: اضافه کردن جعفری یا فلفل به جای نمک به تخم مرغ های درست شده.

علاوه بر این موارد می‌توانید با مدرسه فرزندتان صحبت کنید که مطمئن شوید تا وعده‌های غذایی کم سدیم برای دانش آموزان تهیه می‌کنند.

فشار خون بالا

طبق مطالعه‌ی منتشر شده توسط پزشک خانواده آمریکایی، هفت درصد از کودکان ۳ تا ۱۸ ساله در معرض فشار خون بالا هستند و یا فشار خون بالایی دارند. دکتر لوو می‌گوید: مانند بزرگسالان، فشار خون بالا نیز در کودکان اغلب به صورت خاموش است، یعنی کودک ممکن است هیچ علائمی را احساس نکند و والدین نمی‌توانند هیچ علامتی را تشخیص بدهند اما در صورت افزایش فشار خون، ضخامت رگ‌های خونی شریانی افزایش می‌یابد و کودک در معرض بیماری‌های قلبی عروقی قرار می‌گیرد.

آکادمی کودکان اطفال آمریکا توصیه می‌کند: فشار خون کودکان از سن ۳ سالگی با معاینات منظم سالانه، بررسی شود.

سیب زمینی سرخ کرده و مصرف نمک

موارد دیگر در تشخیص مصرف نمک بیش از حد توسط کودکان

ادرار تیره (بسیار زرد)

موارد بسیار مختلفی وجود دارد که می‌تواند موجب تیره شدن رنگ ادرار کودک شوند، که یکی از آن‌ها مقدار زیاد سدیم با مصرف نمک است. ادرار تیره و رنگ زرد و بوی قوی، در هر رده‌ی سنی دیده می‌شود حتی در کودکان. در صورت مطمئن نبودن، می‌توانید از پزشک متخصص اطفال خود آنالیز ادرار بخواهید. (به منظور چک کردن دوباره‌ی ادرار)

میان وعده‌های غذایی بسته بندی شده

بیشتر غذاهای بسته بندی و فرآوری شده غنی از سدیم هستند، بنابراین بهتر است از مصرف چنین غذاهایی جلوگیری شود. (حتی بسته بندی ناهار کودک)

در عوض می‌توانید با گزینه‌های سالم تری مانند: ذرت پخته شده‌ی خانگی، میوه و سبزیجات جایگزین کنید. دنیال گنجیان متخصص کودکان در مرکز بهداشت Providence Saint John در سانتا مونیکا ، کالیفرنیا ، پیشنهاد می‌کند: سبزیجات را به صورت شکل و روش‌های مختلف پخت و پز (پخته، کبابی، آب پز، بخارپز) میل کنید.

افزایش وزن بدون شیرینی یا چربی

اغلب والدین فکر می‌کنند که دلایل چاقی بیشتر به‌خاطر شیرینی‌ها و چربی‌ها است اما مطالعات نشان می‌دهد که افزایش وزن می‌تواند با افزایش مصرف نمک نیز باشد.

دکتر لوو می‌گوید: چاقی عامل دیگری برای ایجاد فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی می‌باشد و والدین باید از افزایش وزن کودکانشان با مصرف غذاهایی با طعم و مزه شور خبر داشته باشند. همچنین بیان کرد: علاوه بر کنترل کردن قند و غذاهای چرب کودکانشان، به والدین توصیه می‌شود که غذاهای فرآوری شده با محتوای نمک بالا از سدیم را تحت کنترل خود قرار بدهند تا بتوانند میزان سدیم کودک را در محدوده‌ی توصیه شده نسبت به سنش حفظ کنند.

مصرف نمک با غذا خوردن در بیرون از خانه

گاهی غذا خوردن در یک رستوران یا فست فود، درست است که گاهی مناسب می‌باشد (صرفه جویی در زمان می‌شود) اما به بدن کودکتان آسیب می‌رساند. دکتر گنجیان توصیه می‌کند: بیشتر از یک بار هر دو هفته، در بیرون غذا نخورید و در صورت استفاده، از رستوران بخواهید قبل از سفارش تان اطلاعات مربوط به مواد غذایی را به شما بدهد تا بتوانید گزینه‌های سالم‌تری انتخاب کنید. در زمان سفارش از آن‌ها بخواهید که هنگام پختن، هیچ نمکی به مواد غذایی اضافه نکنند.

والدین مصرف نمک بیش از حدی داشته باشند

استفاده از مقداری نمک در پخت و پز مناسب است (موجب طعم دادن به گوشت و سبزیجات می‌شود)، اگر از خوردن غذاهای فرآوری شده و شور لذت می‌برید، کنار گذاشتن این روش برایتان کمی دشوار می‌گردد. دکتر گنجیان پیشنهاد می‌دهد: والدین باید یاد بگیرند که هنگام خرید، برچسب روی مواد غذایی را بخوانند و غذاهای بسته بندی شده با سدیم کم یا بدون نمک را انتخاب نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *