مصرف نان در کودکان می‌تواند مفید باشد

مصرف نان در کودکان می‌تواند مفید باشد

در تعطیلات اگر کودکان تنها مصرف نان داشته باشند، باز خوب است

همه ما برای تشویق کردن کودکان به خوردن غذا، ماجراهایی داریم، اما در روزهای تعطیل لازم نیست که برای چنین کارهایی تنش داشته باشیم. پس به موارد گفته شده‌ی زیر درمورد بد غذایی افراد توجه نمایید. همانطور که می‌دانید با آمدن فصل تعطیلات علاوه بر شادی‌هایی که به همراه دارد، می‌تواند استرس زیادی را نیز داشته باشد، به خصوص برای کودکانی که بد غذا هستند. پس اگر آنان فقط مصرف نان داشته باشند، مشکلی ندارد.

تمام چیزهایی که در خانه اتفاق می‌افتد واقعا وجود دارد و اکنون در معرض نمایش دوستان و خانواده برای اظهار نظر و قضاوت قرار می‌گیرد. در این محتوا به شما می‌گویم اشکالی ندارد اگر کودک تان از غذایی که تمام روز را برای پخت آن صرف کردید، نخورد. خوب است اگر کودک تان فقط رول شام بخورد یا فقط مصرف نان داشته باشد.

زمانی که بچه بودم، فقط رول شام مصرف می‌کردم، البته کمی بوقلمون ساده هم میخوردم. ولی مطمئنا آبگوشت را روی هیچ چیزی نمی‌ریختم و به هیچ وجه شیرینی پای را لمس هم نکردم. بنابراین در تعطیلات، حس و حال افرادی که بد غذا هستند را درک می‌کنم ( محاصره می‌شوند توسط افرادی که در بشقاب شان پر از غذا است و دائم از او می‌پرسند چرا غذا نمی‌خوری).

الان که خودم یک مادر هستم، می‌دانم که بچه‌های شما و والدین تان و انتقادهای شان چه احساسی منتقل می‌کند. کلا تعطیلات زمان سختی برای کودکان بد غذاست و حواس پرتی‌های زیادی وجود دارد: مهمانی‌ها و اجتماعات برای بازی با یکدیگر، خانه‌های جدید برای کشف، هیجان هدایا برای باز کردن و …

تغذیه کودک با نان

حتی کودکانی که از غذاهای مختلف می‌خورند، ممکن است وعده غذایی خود را از میان چیزهایی که می‌خورند بتوانند انتخاب کنند، زیرا مطمئنا غذاهای ناآشنا وجود دارد.

از طرفی زمان‌هایی برای تشویق و کشف غذاهای جدید وجود دارد و زمان‌هایی هم برای مورد هدف قرار دادن نگاهی متعادل نسبت به مواد غذایی نیز است. البته این زمان‌ها مربوط به روزهای تعطیل نیست و من پیشنهاد می‌کنم که در روزهای تعطیل، آن غذاهایی که دوست دارید را میل کنید. ( تا افرادی که بد غذا هستند، بتوانند غذای مورد علاقه‌ی خود را بخورند و همه در کنار هم لذت ببرند).

از طرف دیگر چگونه می‌توانیم با آن دسته از افراد که می‌گویند چگونه باید غذای فرزندتان را کنترل کنید، رفتار کنیم؟

به سادگی شما می‌توانید آن را اداره کنید و مکالمه را تغییر دهید. مثلا بگویید: متشکرم که به فکر ما هستید، ما امروز روی این موضوع تمرکزی نداریم، اما دوست داریم درباره سفرتان بشنویم.

آیا مصرف نان یا نخوردن غذاهای مختلف جای نگرانی دارد؟

باور کنید همیشه امیدواری وجود دارد. اکنون که بزرگ شده‌ام، خوشبختانه علاوه بر مصرف نان، بوقلمون، پوره سیب زمینی و بسیاری از چیزهای دیگر را می‌خورم. اکنون همه‌ی انواع شیرینی‌های پای را دوست دارم، به جز کدو تنبل. اگر کودک تان در حال حاضر تمام غذاها را نمی‌خورد به این معنی نیست که او هرگز نخواهد خورد و شما در این زمینه شکست نخورده‌اید.

سالی کوزمچاک،MS ، RD، ویراستار کمک کننده به مجله والدین و متخصص تغذیه‌ای که درمورد مواد غذایی مادران وبلاگ می‌نویسد. او نویسنده ۱۰۱ غذای سالم برای کودکان و راهنمای کتاب Cooking Light Dinnertime Survival است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *