آیا فرزند شما می تواند مدلینگ کودک شود؟

آیا فرزند شما می تواند مدلینگ کودک شود؟

البته که کودک دلبند شما بسیار شیرین است – اما آیا می‌تواند سوژه مدلینگ کودک نیز باشد؟

در این مقاله نگاهی به زندگی یک روز کودک مدل می‌اندازیم و اینکه شرکت‌های مدلینگ کودک واقعا به دنبال چه کودکی می‌باشند.

هر بار که مجله‌ای را ورق می‌زنید، کانالی را چک می‌کنید، بیلبورد بزرگراه را می‌بینید، آن‌ها را می‌بینید؛ کودکان چشم درشتی که یا مُدترین لباس را به نمایش گذاشته‌اند یا موراد دیگر. مثل هر پدر و مادری با دیدن این مدل‌های بانمک سه واکنش از خود نشان می‌دهید: ” چه عالی”، و بعد ” بچه من بامزه‌تر است” و در نهایت ” چطور می‌توانم کاری مثل این برای کودکم دست و پا کنم؟”.

برای نگاهی عمیق‌تر به دنیای مدل‌های کودک، شرکت Parents یک روز را با کودک ۱۷ ماهه به نام کتی لاهی گذراند و او را به شرکت بازیگری برد تا از او یک عکس گرفته شود. از طرف دیگر ما با اعضای این صنعت، صحبت کردیم تا بفهمیم چگونه می‌توان به جلوی دوربین راه پیدا کرد. هر آنچه که فرا گرفتیم هم آموزنده بود و هم تعجب آور. شغل کتی چندان سرگرم کننده و درخشان نیست و در حقیقت بسیار پر زحمت نیز هست. اگر تصور می‌کنید کودک شما می‌تواند یک مدلینگ کودک سرشناس شود، ادامه مطلب را بخوانید.

شرکت‌های مدلینگ برای کودکان

اولین نقطه ارتباط شما با شرکت‌های مدلینگ کودک می‌تواند از طریق پرکردن فرم ثبت نام آنلاین باشد. فرمی مانند فرم Wilhelmina Kids & Teens از شما مواردی مانند سه قطعه عکس (دو عکس سر و یک عکس تمام قد)، اطلاعات تماس، سن و قد کودک را درخواست می‌کند. این عکس‌ها لازم نیست حرفه‌ای باشند. حتی می‌توانید خودتان این عکس‌ها را بگیرید. فقط اینکه عکس‌ها را واضح بگیرید. نه کلاه با مزه‌ای استفاده کنید و نه طوری که شکلات به روی سر و صورت کودک ریخته شده باشد. اطلاعاتی مانند نام کودک، نام خود، سن کودک، سایز لباس، قد، مو و رنگ چشم کودک را نیز ارسال کنید.

شرکت‌های مدلینگ به دنبال چهره خاص و یا زیباترین کودک نیستند. چارلی رامسی، مالک پیشین شرکت مدیریتی محصولات مدلینگ کودک در شهر نیویورک گفت :” بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی حتی به دنبال کودکی با چهره متوسط هستند”. کودکانی که سایز لباس آن‌ها ۳، ۵ و ۱۰ است، بیشتر به کار می‌آیند. اما مهم‌ترین فاکتور این است: کودک مدل باید در فاصله مناسب از مرکز اصلی شرکت مدلینگ زندگی کند که به احتمال باید در شهرهایی مانند نیویورک، لوس آنجلس، میامی باشد. البته برخی شرکت‌های اصلی در شهرهای کوچک نیز دارای دفتر هستند.

شانون اسکوتو، مدیر بخش مدلینگ کودک در شرکت JE Model Management گفت : ” اهمیت زیادی دارد که کودک مدل با اعلام ما حاضر و دسترس باشد، اعلام ما معمولا ۲۴ ساعته است. شما باید در این زمان تمایل به رانندگی داشته باشید. مشتری‌ها اهمیت نمی‌دهند شما کجا زندگی می‌کنید، فقط می‌خواهند سر وقت حاضر شوید.” اگر در منطقه کلان شهر زندگی نمی‌کنید، فرصت مدلینگ شما می‌تواند محدود باشد.

امضای قرارداد مدل شدن کودک

یک آژانس خوب مدلینگ کودک در عرض چند هفته نامه‌ای مودبانه مبنی بر تایید یا رد دعوت به ملاقات برای شما ارسال می‌کند. اگر آژانس مدلینگ آنچه که از والدین متعهد و کودک خوش ذوق، جذاب و برطرف کننده نیازهای سوژه عکاسی در شما و کودکان کشف کند، از شما دعوت می‌شود تا به پای میز قرارداد انحصاری بیایید. اما قبل از آن موارد زیر را در نظر بگیرید…

مراقب کلاهبرداری باشید. برخی اوقات، نمی‌توان شرکت کلاه بردار را تشخیص داد، اما کارشناسان یک راه خلاص پیش پای شما می‌گذارند: اگر از شما تقاضای پول پیش شد، به آن شک کنید. آژانس‌های معروف مدلینگ کودک مادامی که کودک مشغول به کار نشده تقاضای هزینه نمی‌کنند (آن‌ها در این مورد به ازای هر کار مدلینگ ، ۲۰ درصد می‌گیرند و همین مبلغ را از شرکتی که کودک شما را اجاره کرده است طلب می‌کنند).

در مورد رسانه‌های اجتماعی هشیار باشید. اسکتو هشدار داد : “هر کسی می‌تواند یک حساب اینستاگرام بسازد و خود را فرد دیگری معرفی کند، هر کسی که با شما از طریق اینستاگرام تماس گرفت، آن را به آژانس مدلینگ کودک خود معرفی کنید و اگر هنوز با آژانسی در تماس نیستید، والدین باید صحت اطلاعات را بررسی نمایند. وی ادامه داد : “به حس ششم خود اعتماد کنید و با تملق گویی فریب نخورید. اگر کسی گفت از طرف یک آژانس مدلینگ کودک است با آژانس فورا تماس بگیرید و همه چیز را دوباره چک کنید.”

مراقب یک ترفند دیگر نیز باشید: برخی خفاشان شب در ابتدا پولی طلب نمی‌کنند. آن‌ها از شما می‌خواهند هزاران دلار به خاطر ویدئو و یا عکس‌های رویایی برای مدل شدن کودک خود خرج کنید. آن‌ها مدعی هستند که بعدً این عکس‌ها را به مشتری‌ها ارسال می‌کنند. آژانس‌های مشهور مدلینگ کودک معمولاً عکس‌های خانگی به روز و در بهترین حالت مجموعه‌ای از یک دسته کارت پستال عکس‌های حرفه‌ای کوچک مقیاس از شما می‌خواهند.

ملاقات رو در رو را در اولویت قرار دهید. اگر یک شرکت مدلینگ مستقیما از طریق اینستاگرام از شما درخواست امضا کرد، اما حاضر نشد با شما قرارداد حضوری داشته باشد، به آن شک کنید. شما باید برای یک ملاقات رسمی دعوت شوید و ارتباط واقعی و تمام عیار با آن‌ها برقرار کنید.

برای اطمینان از امنیت این ملاقات، آژانس را از فهرست کسب و کار محلی خود بررسی کنید. به قوه شهود خود اعتماد کنید که می‌تواند بهترین راهنما برای شما باشد.

اولین کار مدلینگ کودک خود را به دست آورید

آماده ارتباط با مشتریان باشید. وقتی که قرارداد خود را با آژانس مدلینگ کودک انجام دادید، کار اصلی شروع می‌شود. مشتریان به پورتفولیو آنلاین کودک مدل شما نگاه می‌کنند و سپس برای یک ملاقات کوتاه مدت با نمایندگان شرکتی که کودک شما را استخدام کرده تماس می‌گیرند تا کودکتان را از نزدیک ببینند. اسکتو توضیح می‌دهد که :” امروزه ما می‌بینیم که ۲۵ درصد شغل‌ها رزرو مستقیم پورتفولیو کودک مدل است، این یعنی اینکه شما به جلسه بازیگری نمی‌روید. برخی از مشتریان ما درخواست ویدئو یا تصویر دیجیتال به جای ملاقات و یا جلسه بازیگری می‌کنند. اما هنوز هم اکثریت آن‌ها ملاقات حضوری را ترجیح می‌دهند.”

اگر در نهایت به جلسه ملاقات رفتید، ممکن است ۱۵ دقیقه معطل شوید و اگر قرار است منتظر بمانید حدود یک ساعت به طول می‌انجامد.

فاکتور دیگر مدت زمانی است که می‌توانید خود را به محل برسانید. اما نکته اینجاست که اگر قرار است کودک شما کار کند باید به این امر متعهد باشید. ممکن است در روز دو ملاقات داشته باشید و یا هیچ ملاقاتی در طول هفته نداشته باشید. ممکن است کودک مدل شما بلافاصله استخدام شود و یا بیش از ۱۰ بار تلاش کنید تا بتوانید مشتری را به سوی خود جلب کنید.

اگر فرزند شما برای مدلینگ کودک انتخاب شود، توسط نماینده با شما تماس گرفته می‌شود. شما برای شغل مدل شدن کودک منتخب می‌شوید و سپس رزرو می‌شوید. اسکتو توضیح می‌دهد:” که آن‌ها مشغول بررسی راه‌ها هستند و اینکه برای هر کودک چه لباسی تهیه کنند، سپس تائیدیه را ارسال نموده و قبل از شب عکس‌برداری با شما تماس می‌گیرند”.

واقع گرا باشید. در حالی که رویای میلیون‌ها نقش مدلینگ کودک را در سر می‌پرورانید، اما همیشه اینطور نیست. برخی کودکان تنها دو الی سه شغل در ماه به دست می‌آورند و کودک مدل شما معمولا بیش از دو ساعت در یک زمان نمی‌تواند کار انجام دهد.

اسکتو گفت :” کودک مدل در ساعت ۱۵ دلار به دست می‌آورد. این حقوق بستگی به شغل و مشتری دارد، اما نرخ استاندارد همین است. اگر از عکس‌برداری مدلینگ کودک برای بیلبورد و یا اتوبوس و بسته بندی استفاده می‌کنید، مسلما این دستمزد بیشتر خواهد بود.

اسکتو ادامه داد:” بازارهای مختلف نرخ‌های مختلفی دارند. سانفرانسیسکو به دلایلی دارای نرخ بالاتری است. چاپ بالا در L.A می‌تواند ۱۰۰ دلار در ساعت باشد. مجله‌ها نرخ کمتری دارند که می‌تواند بین ۲۵ دلار تا ۷۵ دلار باشد.

کارشناسان همچنین اشاره کردند که ممکن است مشتری یا شغل بسیار با پرستیژ، کمترین نرخ را پرداخت کنند، اما پول نباید مشوق اصلی باشد. ایوانا فایراستون مادر سه کودک مدل است که قبلا خود نیز مدل بوده است. او توضیح داد که دختر وی اخیرا برای یک مجله معروف کار انجام داده اما هیچ دستمزدی دریافت نکرده است. با این حال زحمتی که او کشید باعث شد تا شغل بعدی خود را به دست آورد.

شغل بعدی می‌تواند منفعت بالاتری به همراه داشته باشد. کارهای تلویزیونی مدلینگ کودک حقوق بیشتری دارند، گرچه باید به سراغ آژانس متخصص و با استعداد در این زمینه بروید. روند کار همان است – اسنپ شات، قرارداد، ملاقات و در نهایت شانس حضور در تبلیغات (و در موارد نادر در شو تلویزیونی).

ماریلین زینتر، مدیر استعداد شهر نیویورک گفت :” کارهای تبلیغاتی در صورتی که فیلمبرداری شود اما هرگز به روی صحنه نرود، درآمدی در حدود ۴۷۵ دلار به همراه دارد. و اگر تبلیغات ملی باشد که به مدت چند سال متوالی نمایش داده شود تا سقف ۱۰۰۰۰۰ دلار نیز پیش می‌رود. ” بسیاری از کودکان بازیگر زیر ۴ سال چندین بار فیلمبرداری می‌شوند. تنها کودکی که انتخاب شود، می‌تواند درآمد سرشار به دست آورد.

کارهای تلویزیونی نوعی قمار است و شما درخواهید یافت که ارزشش را ندارد. فایراستون گفت:” اگر می‌خواهید کودکتان کار تبلیغاتی انجام دهد، باید تعهد زیادی به خرج دهید. زیرا تبلیغات به طور معمول با کارگردان شروع می‌شود. بعد از ملاقات با تولید کنندگان با شما تماس گرفته می‌شود. بعد از آن تامین تجهیزات و روزهای عکس‌برداری را در پیش دارید. شما باید قبل از اینکه یک دلار درآمد کسب کنید به این چهار تعهد پایبند باشید.

عدم تایید را به خود نگیرید. اگر می‌خواهید به کودک خود کمک کنید شغل مدلینگ کودک را دنبال کند، برای اینکار واقعا آماده باشید. برخی اوقات او مورد تایید قرار نمی‌گیرد. ممکن است این اتفاق بلافاصله از طریق ایمیل، مصاحبه آژانس و ملاقات صورت گیرد. اجاره ندهید اینکار بر روی شما اثر بگذارد.

به یاد داشته باشید که آژانس های مدلینگ کودک، و مشتریان آن‌ها همیشه به دنبال زیباترین و خوش چهره‌ترین کودک نیستند تا محصولات خود را فروخته و یا به نمایش بگذارند. شاید آن‌ها به دنبال چهره ای با خال‌های کوچک قهوه‌‌ای بر روی بینی و یا پسری با جای دندان خالی و موهای قرمز موجدار باشند. امروزه مشتریان بیشتری به دنبال کودکان ناتوان با نیازهای خاص هستند. اسکتو اشاره کرد که خجالت زده نشوید که کودک شما دارای سندروم دان است و یا بر روی ویلچر می‌نشیند. اگر به دنبال مدلینگ کودک خود هستید، امتحان کنید و ثبت نام کنید. مطمئنا ارزشش را دارد.

در پایان اینکه، اگر جواب شغل مدلینگ کودک شما “خیر” است، شاید به این دلیل ساده باشد که سایز لباس کودک مناسب نبوده و یا حتی کودک شما بیش از اندازه بانمک بوده است. ارتباط با L.O راحت از آن است که به نظر می‌رسد. اولیا هیل، مدیر خلاق living Notes، و مادر هفت مدلینگ کودک توضیح می‌دهد که :” به عنوان مادر، باید اطمینان یابم که همه چیز سرگرم کننده باشد و اگر شغل را به دست نیاوردند، مهم نیست. حتما فرد دیگری مناسب‌تر بوده است. اینکه آن‌ها این نگرش را داشته باشند، بسیار مهم است. ”

یک روز زندگی مدلینگ کودک

ساعت ۸ صبح

روز روشنی است و کتی لاهی در آپارتمان والدینش در شهر نیویورک از خواب بیدار می‌شود. مادرش ساتهی او را به حمام برده، صبحانه می‌دهد و سپس به دختر مو قهوه‌ایش لباس می‌پوشاند تا او را برای روز در پیش رو و ملاقات با آژانس بازیگری و شرکت مدلینگ کودک و همچین عکس‌برداری آماده کند. تا اینجا همه کارها را مادر کتی انجام داده، از جمع و جور کردن اسباب بازی‌های کتی تا تهیه خوراکی و تعویض لباس.

آیا کتی می‌داند چه خبر است؟ مادرش با هیجان می‌گوید که کتی دختر خوشحال و خوش اقبالی است. اگر تصور می‌کردم که دخترم دارای این روحیه نبود، او را برای مدلینگ کودک آماده نمی‌کردم. از این به بعد متوجه می‌شویم که مادر کتی خود دارای آن روحیه و صبر هست یا خیر.

ساعت ۱۰ صبح

زمانی که اتوبوس به شهر رسید، کتی و مادرش ساتهی به اتوپیا رسیدند. قرار است آنجا با چندین آژانس رزرو ملاقات کنند. آژانس، عکس‌های برتر کودکان را نشان می‌دهد. این آژانس‌ها برای تبلیغات و کاتالوگ مشتریانی مثل GuessKids عکس‌برداری می‌کنند. ساتهی توضیح می‌دهد که آن‌ها تنها می‌خواهند حالت و ژست کتی را برای کار مدلینگ کودک بررسی کنند.

آژانس‌های رزرو مدلینگ کودک می‌خواهند اطمینان یابند که کودک با غریبه‌ها احساس راحتی می‌کند، حواس جمع است و با عکاس همکاری می‌کند یا خیر. یکی از نمایندگان از ساتهی سوال کرد که در حال حاضر آیا کتی شغل دیگری نیز دارد یا خیر. ساتهی نیز به برخی کارهای دیگر مدلینگ کودک کتی مانند چاپ عکس برای Baby Gaps و چندین عکس فشن برای Parents اشاره می‌کند. نماینده چندین ژست از کتی می‌گیرد. مادرش گفت:” او با دوربین احساس راحتی می‌کند. خیلی بانمک و خوش خنده است و خوب ژست می‌گیرد.

ساعت ۱۲ ظهر

کتی و همراهش اتوبوس دیگری به مرکز شهر می‌گیرند تا به دفتر مرکزی مدیریت محصولات مدلینگ که آژانس، کتی را به آنجا معرفی کرده بروند. این یک اداره کوچک با سه کارمند است. ساتهی گفت :” اینجا مثل خانه می‌ماند. به ما همیشه توجه می‌شود”. او خم می‌شود تا فرم‌های فاکتوری که باید بعدازظهر برای شغل مدلینگ کودک ارائه دهد را بردارد. (مشتری‌ها از این فرم ها استفاده می‌کنند تا روند پرداخت به آژانس‌ها و مدل را پیگیری کنند).

کودک قرار است بر روی صندلی ماشین بنشیند تا از او برای کاتالوگ اسباب بازی عکس‌برداری شود. ساتهی گفتگویی با چالز رامسلی، مالک آژانس دارد. مادر با افتخار می‌گوید که آن‌ها از ۱۱ ماه پیش، از زمانی که کار مدلینگ کودک را شروع کرده بودند، کتی را ندیده‌اند، با این حال او هر شش ماه عکس‌های به روزی برای آن‌ها می‌فرستاده است. رامسلی پیشنهاد می‌دهد تا عکس‌های حرفه‌ای از کتی گرفته شود و برای مشتری‌ها ارسال شود.

ساعت ۱:۳۰ بعدازظهر

ساتهی و کتی به استودیو می‌رسند تا عکس‌برداری را آغاز کنند. خوشبختانه، برای انجام این کار نیاز به تمرین نبود. کتی پیش از این برای برند اسباب بازی کار کرده است و شرکت مجددا تماس گرفته تا دوباره او را رزرو کند. آن‌ها منتظر گریم مو و آرایش کتی شدند. سپس طراح، لباس جدیدی به کتی پوشاند و کمی پودر بر روی صورت دختر کوچک پاشید تا آثار لکه‌ها محو شود. قبلا، کتی ژست‌های سوپر مدل انجام داده بود، اما این بار وقتی عروسکش را از او دور کردند و به موهای او سنجاق سر زدنند ناگهان شروع به گریه کرد. مادر او بلافاصله قدم جلو گذاشت و طراح او را متقاعد کرد تا ایده کلیپس سر را حذف کند. مادرش گفت که اگر متوجه شود چیزی کتی را ناراحت می‌کند، اجازه آن را نمی‌دهد.

بر روی صحنه، دختر مدلینگ کودک بر روی صندلی ماشین نشسته در حالی که حباب‌های نور پردازی در اطراف او فلاش می‌زنند. عکاس از متخصص کودک می‌خواهد تا توجه مدل کوچک را به دوربین جمع کند. او شروع به تکان دادن عروسک و بازی قایم موشک در برابر کودک مدل می‌کند. تلاش او برای گرفتن عکس‌های شاد و لبخندهای فوتوژنیک نتیجه می‌دهد. در حدود ۳۵ دقیقه، کار تمام می‌شود. بر خلاف عکس‌های بزرگسالان، که ممکن است چند ساعت به طول بیانجامد، اما عکس‌های کودک سالان وقت کمی می‌گیرد.

ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر

کار روز تمام شده است. دستمزد کتی برای دو ساعت کار مدلینگ کودک (در حدود نیم ساعت برای عکس‌برداری و ۹۰ دقیقه برای آماده سازی و انتظار) ۱۵۰ دلار است. اما دستمزد مادر چطور؟ دریغ از یک سنت.

ساتهی، متخصص پیشین و برنامه ریز وقایع خاص می‌گوید:” ما به خاطر کار از خانه خارج می‌شویم.”. کتی یک شغل پر زحمت دارد و از این راه توانسته هزاران دلار شهریه کالج‌اش را پس انداز کند. اما من هیچ وقت او را تحت فشار نمی‌گذارم. برای او این کار نوعی سرگرمی است. عکاسان، بازیگردان کودک و دیگر بچه‌ها او را سر شوق می‌آورند. من فکر می‌کنم روزی از دیدن عکس خود بر روی کاتالوگ‌ها ذوق زده شود.”

آیا پایانی برای مدلینگ کودک کتی وجود دارد؟ شاید وقتی خواهرش به دنیا بیایند این اتفاق بیافتد. ساتهی و همسرش منتظر دوقلو هستند. به خیابان آمدن با یک کودک به اندازه کافی سخت هست. حال اگر این پدر و مادر پرانرژی دارای سه فرزند شوند چه می‌شود؟ ساتهی نگاهی به شکم برآمده خود می‌کند و آهی می‌کشد و می‌گوید: ” باید ببینم چه پیش می‌آید”.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *