ماسک زدن برای پیشگیری از کرونا

ماسک زدن برای پیشگیری از کرونا

مادران در توصیه به افرادی که برای ماسک زدن مقاومت می‌کنند، می‌گویند اگر ما می‌توانیم در حین زایمان ماسک بپوشیم شما هم می‌توانید در حین خرید کردن ماسک بزنید. افزایش فشار برای استفاده از ماسک باعث شد تا مادرانی که در حین زایمان هم ماسک پوشیده بودند، تجربیات خود را در این مورد به اشتراک بگذارند و از مردم بخواهند که از توصیه‌های آن‌ها پیروی کنند. در حالی‌که افزایش مخالفت مردم برای ماسک زدن جهت پیشگیری از بیماری کرونا به بالاترین حد خود رسیده. زنانی که در هنگام زایمان خود نیز ماسک پوشیده بودند تجربیات خود را برای این افراد منتشر کردند و از آن‌ها خواستند از توصیه‌های آن‌ها پیروی کنند.

در بحبوحه همه گیری جهانی ویروس کرونا، هنگامی که تعداد مبتلایان در ایالات متحده در مقایسه با سایر نقاط جهان ناگهان به شدت موج گرفت و افزایش یافت. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) مقصر اصلی شیوع ناگهانی کرونا را سهل انگاری مردم درمورد ماسک زدن و بیماری کرونا گزارش کرد و از آن‌ها خواست ماسک بپوشند. برخی از مردم نیز در جواب به CDC با عصبانیت پاسخ دادند که آن‌ها در ماسک زدن بی‌توجهی نکرده‌اند و ماسک پوشیده‌اند تا از شیوع ویروس جلوگیری شود.

در این میان مرکز تحقیقات پیو اشاره می‌کند که ماسک زدن به یک مسئله تعصبی و سیاسی تبدیل شده است و توضیح می‌دهد که چرا ۹ درصد از بزرگسالان گزارش کرده‌اند که به ندرت ماسک می‌پوشند و ۷ درصد می‌گویند که هرگز ماسک نمی‌پوشند.

ماسک زدن

در حال حاضر، مادرانی که به تازگی زایمان کرده‌اند در مورد مسئله کرونا با مشکل روبه‌رو هستند و تجربیات خود را از ماسک زدن در حین زایمان با دیگران به اشتراک می‌گذارند تا تلاش کنند مردم را ترغیب به پوشاندن صورت خود در خارج از خانه کنند.

جی کرشنر، یک مادر و مدیر رادیو از کلارک سویل در شهر تنسی، در توییتر خود خاطرنشان کرد که در طی ۳۸ ساعت زایمان، سزارین و بعد از آن در بخش ریکاوری در بیمارستان ماسک پوشیده است. به گزارش شبکه رادیویی Good Morning America (GMA)، کرشنر که در ۱۸ ژوئن پسری به دنیا آورد، مبتلا به آسم است. او و همسرش هر دو از زمان ورود به بیمارستان تا زمان ترخیص که در مجموع حدوداً پنج روز می‌شد در تمام مدت ماسک پوشیدند.

او می‌گوید اگر من می‌توانم در طول ۳۸ ساعت زایمان، سزارین و ریکاوری ماسک بپوشم… شما هم می‌توانید این کار را به مدت یک ساعت در حالی که به فروشگاه مواد غذایی و مغازه یا سایر مکان‌ها می‌روید انجام دهید.

کرشنر به رادیو GMA گفت که وقتی از بیمارستان به خانه بازگشته و مشاهده کرده که مردم در حال شکایت کردن در مورد ماسک زدن هستند و از این کار امتناع می‌کنند و می‌گویند : “اگر شما در کنار افرادی که ماسک استفاده نمی‌کنند راحت نیستید، پس بیرون نروید.” به وی الهام شد که این توییت را در جواب به آن‌ها منتشر کند: “شما فقط برای خودتان ماسک نمی‌پوشید بلکه شما ماسک می‌پوشید تا دیگران را از بیماری محافظت کنید. در حال حاضر در جامعه، ما نیاز داریم که از هر طریق و به هر شکل و راهی به یکدیگر عشق بورزیم”

من در حالی که زایمان می‌کردم ماسک پوشیدم، اما در این کشور مردان بزرگسالی وجود دارند که نمی‌توانند به درخواست مردم یک تکه پارچه را دور صورت خود ببندند و بعد به سوپر مارکت بروند؟ من هرگز فکر نمی‌کنم که بتوانم تا این حد مانند این افراد شخصیت ضعیفی داشته باشم.

وی ادامه داد: “ماسک زدن ناراحت کننده است اما با یک ماسک زدن دنیا به آخر نمی‌رسد. روی سخنم با افرادی است که از رفتن به فروشگاه‌های مواد غذایی با ماسک شکایت می‌کنند، شما فقط باید ۲۰ یا ۳۰ دقیقه ماسک بپوشید. این خوب است. کار بزرگ و دشواری نیست.”

یکی از دوستانم در هفته‌های آینده قرار است فرزندی به دنیا بیاورد و من تازه فهمیدم که او در حین زایمان باید ماسک بپوشد. اگر انتظار می‌رود که فردی در حین بیرون راندن یک کودک کامل از مهبل خود، این کار را انجام دهد و ماسک بزند، بقیه آریزونا هم می‌توانند با این برنامه لعنتی همراه شوند.

در ماه مه، مادر دیگری به نام جولیا بادباین لیدلاو از طریق سزارین در اورژانس شهر نیویورک یک دوقلو به دنیا آورد. وی در طی چهار روز بعدی که در بیمارستان بود، ماسک مخصوص بیمارستان را پوشید و همچنین دو هفته نیز در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) با ماسک مشغول مراقبت از کودک خود بود.

زایمان من ۳۳ ساعت طول کشید و زمانی که فرزندم را به دنیا می‌آوردم ماسک پوشیده بودم و دلم می‌خواهد به فردی که از پوشیدن ماسک شکایت دارد، سیلی بزنم.

یکت لیدلا به شبکه رادیویی GMA توضیح داد که انگیزه او برای ماسک زدن بیشتر شد وقتی که به پزشکان و پرستارانی فکر کرد که در وسط جهنم کرونا قرار دارند “. اینجا بود که به خودش گفت، “من هم هر کاری را که لازم باشد انجام خواهم داد.” این مادر دوقلوها توضیح داد: ” این شرایط برای ماسک زدن عمدا به خاطر این اعمال نمی‌شود که مردم در ناراحتی به سر ببرند، بلکه این کار به خاطر این است که ما در اوج یک بیماری همه گیر هستیم که قبلاً هیچ کس چنین شرایطی را تجربه نکرده است.”

من به یک پیراهن نیاز دارم که روی آن نوشته شده باشد : “من در حین به دنیا آوردن فرزندم ماسک پوشیده بودم، ماسک شما کجاست؟ ” من می‌خواهم این پیراهن را هر زمانی که وارد یک فروشگاه در فلوریدا می‌شوم بپوشم.

شبکه‌های اجتماعی از این داستان‌ها در مورد ماسک پوشیدن مادران پر شده است. به اشتراک گذاری داستان ماسک پوشیدن نه فقط از سوی مادرانی که به تازگی زایمان کرده‌اند بلکه از سوی همه اعضا خانواده و دوستان زیاد شده است.

آنچه جهان می‌تواند از این مادران بیاموزد

محققان خاطرنشان کردند که پوشیدن ماسک زمانی که توسط همه افراد در جامعه اجرا شود موثرتر است. با توجه به مطالعه‌ای که در دانشگاه واشنگتن انجام شده، این واقعیت را در نظر بگیرید که آمار کشته شدگان ایالات متحده تا ماه اکتبر می‌تواند به ۱۸۰ هزار نفر برسد. با این حال پیش بینی شده است که اگر ۹۵ درصد از مردم در کل کشور ماسک بپوشند، می‌توان از مرگ ۳۳ هزار نفر جلوگیری کرد.

با این حال برخی آمریکایی‌ها به این دلیل که ماسک زدن “ناراحت کننده ” است از پوشیدن آن امتناع می‌ورزند. این افراد خوب است که داستان‌های این مادران را که به تازگی زایمان کرده‌اند در نظر بگیرند و در مسیر آن‌ها برای سلامتی قدم بردارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *