عمل میک زدن کودک چگونه است

عمل میک زدن کودک چگونه است

عمل میک زدن کودک یکی از مهم‌ترین رفتارهایی است که نوزاد شما آن را دارد. با مک زدن است که در آن یک نوزاد به جستجوی منبع غذایی می‌رود. وقتی آن را پیدا کرد، عمل میک زدن کودک به او اجازه می‌دهد، شیر را بخورد و عمل بلع را انجام دهد.

کودک شما بدون فکر کردن در مورد این کار، آن را انجام می‌دهد. زیرا این یک غریزه ذاتی است که برای او نیز بسیار آرامش بخش است. با این حال برخی از نوزادان ممکن است در رفلکس میک زدن کودک دچار مشکلاتی باشند. یک روش ساده وجود دارد که می‌توانید رفلکس میک زدن کودک را ارزیابی کنید و کارهایی که می‌توانید در رابطه با میک زدن کودک انجام دهید را بدانید.

رفلکس میک زدن کودک

رفلکس میک زدن کودک یکی از هفت رفلکس طبیعی است که نوزادان آن را دارند ، از جمله رفلکس مورو، رفلکس چنگ زدن، رفلکس ریشه زایی) (رفلکس در جا قدم زدن و رفلکس گارد شمشیربازان. این رفلکس‌ها در هفته‌ها و ماه‌های اول زندگی آن‌ها ضروری هستند. با گذشت ماه‌ها، آن‌ها آگاهانه این عملکردها را انجام می‌دهند و با پیشرفت می‌توانند آن‌ها را کنترل کنند.

رفلکس میک زدن کودک برای تغذیه ضروری است. نوزادان آن را در رحم شروع می‌کنند و تا ۳۶ هفته کاملاً رشد می‌کند و تکامل می‌یابد. به همین دلیل است که شما ممکن است در نگاهی اجمالی به کودک خود ببینید که جنین انگشت شست یا دست خود را در سونوگرافی مکیده است. این شبیه یک تمرین گرم کردن برای دنیای واقعی است.

در حالی که ممکن است فکر کنید میک زدن کودک یک فرآیند ساده است، اما در واقع در دو مرحله اتفاق می‌افتد: ابتدا کودک نوک پستان را بین زبان و سقف دهان خود نگه می‌دارد، سپس، او با حرکت دادن زبان به بالا و پایین شروع به مکیدن می‌کند. در اصطلاح میک زدن کودک عملی جهت تامین غذا و شیر برای نوزاد می‌باشد.

رفلکس میک زدن کودک را چگونه ارزیابی کنیم؟

اگر با انگشت، پستانک یا نوک پستان سقف دهان کودک او را لمس کنید، او به طور غریزی مکیدن را شروع می‌کند. در حدود ۲ تا ۳ ماهگی، این میک زدن کودک نتیجه تلاش آگاهانه است و یک رفلکس نیست.

به خاطر داشته باشید که هربار که کودک شما رفلکس میک زدن کودک را نشان می‌دهد، لزوماً به معنای گرسنه بودن نیست. میک زدن کودک به تنهایی یک فعالیت آرامش بخش و لذت بخش است. نوزادان همچنین دارای یک رفلکس دست به دهان هستند که در آنجا ممکن است انگشتان یا دست ها را بمکند.

شیر دادن

بعضی از مادران در شروع شیر دادن کند هستند و ممکن است به این دلیل باشد که مادران رفلکس میک زدن کودک را تحریک نمی‌کنند.

فقط نوک سینه نیست که باید وارد دهان کودک شود، بلکه یک مقدار نسبتاً مناسب از بدن شما نیز باید قرار گیرد. اگر نوک نوک پستان خود را در دهان کودک قرار دهید، ممکن است به اندازه کافی نباشد که بتواند رفلکس میک زدن کودک را تحریک کند. همچنین سینوس‌های شیر به طور صحیح توسط زبان و فک کودک شما فشرده نمی‌شوند.

نوزادان نارس و مشکلات میک زدن کودک

نوزادان نارس ممکن است توانایی مکیدن ضعیف داشته باشند، زیرا رفلکس کاملاً تکامل نیافته است. ممکن است متوجه ترکیبی از مشکلات میک زدن کودک شوید، از جمله:

  • الگوهای میک زدن کودک بی‌نظم یا ناکارآمد
  • حرکات لب ضعیف
  • شکل دادن به زبان و حرکات مختل شده
  • ضعف پایدار گونه داخلی
  • عدم هماهنگی عمل بلعیدن و میک زدن کودک جهت برقراری تنفس منظم

نکته آخر بخشی از عارضه‌هایی است که نوزادان نارس را تحت تأثیر قرار می‌دهد و معروف به سندرم پریشانی نوزادان (RDS) است. نوزادان مبتلا به RDS در همگام سازی میک زدن، بلع و تنفس خود مشکل دارند. این می‌تواند تأثیر منفی در تغذیه داشته باشد. زیرا آن‌ها نمی‌توانند تغذیه طولانی مدت داشته باشند و به راحتی خسته می‌شوند. در نتیجه نوزاد ممکن است در معرض خطر تغذیه نامناسب باشد.

رفلکس میک زدن کودک اغلب در نوزادان نارس طی چند هفته اول، حتی تا زمان رسیدن به تاریخ موعد اصلی خود بروز می‌کند. تا آن زمان، آن‌ها از طریق لوله‌های تغذیه، تغذیه می‌شوند. محققان همچنان در مورد رفلکس میک زدن کودک و رابطه آن با بلع و تنفس تحقیق می‌کنند. امید این است که درمان‌هایی دست بیابند که به نوزادان نارس کمک کند تا این مهارت ضروری را بهتر توسعه دهند.

سخن امیدوارکننده

دانستن چگونگی عملکرد رفلکس میک زدن کودک می تواند به شما در رفع هرگونه مشکل تغذیه با شیر مادر که ممکن است با کودک خود داشته باشید آن را برطرف کرده و کمک کند. بعضی اوقات موارد ساده مانند تغییر موقعیت می تواند تغییر بزرگی ایجاد کند. اگر سؤالی دارید یا نگران این هستید که کودک شما به اندازه کافی مواد غذایی دریافت نمی کند ، با پزشک خود تماس بگیرید. حتی ممکن است یک مشاور تغذیه مفید باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *