شرایط ایده آل برای سیستم گوارشی کودکان

شرایط ایده آل برای سیستم گوارشی کودکان

دوران کودکی، اولین زمانیست که میکرو ارگانیسم‌های سالم در سیستم گوارشی به وجود می‌آید. هر چه بدن کودک‌تان آمادگی و ملاک‌های بهتری داشته باشد، احتمال کمتری وجود دارد که در مسیر رقابت با باکتری‌های بد یا تجمع آنان، قرار بگیرد. پس شما می‌توانید برای دستیابی به این شرایط ایده آل، اصلاحاتی روی برخی از مواد غذای مصرفی کودک‌تان داشته باشید.

پرفسور کریسی، از کلینیک کلیولند، چهار روش برای تغذیه بهتر روده کوچک و سیستم گوارشی با شما به اشتراک می‌گذارد.

۱. خواندن برچسب‌های روی لبنیات

خوردن ماست چکیده (ماست یونانی) یا کاهش مصرف اسموتی، چیز مهمی نیست. تنها مطمئن شوید که ماست مصرفی کودک‌تان، حاوی نژادهایی از “موجودات فعال کشت شده” باشد.

این موجودات همان ارگانیسم‌های پروبیوتیک هستند که طی فرآیند تخمیر به وجود می‌آیند و می‌توانند در دستگاه یا سیستم گوارشی جای بگیرند و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند.

۲. انتخاب ترشی‌های سرد و ارتباط آن با سیستم گوارشی

غذاهای تخمیری حاوی پروبیوتیک هستند. مانند: خیار شور یا ترشی تخمیر شده، ساور کراوت (کلم رنده شده و آب پز با سرکه) و چغندر (ریشه‌ی چغندر) .

با این حال، انواع محصولاتی که در قفسه قرار دارند، اغلب از طریق تخمیر تولید نمی‌شوند و یا به صورت پاستوریزه شده هستند، که باکتری‌های سالم را از بین می‌برند. به جای آن می‌توانید، بخش فریزری فروشگاه خود را بالا ببرید.

۳. جو دوسر

باکتری‌های دوستانه (فلور نرمال) در روده بزرگ کودک‌تان بر روی فیبرهای قابل تخمیر رشد می‌کنند (به عنوان فیبر پربیوتیک نیز شناخته می‌شوند)، که می‌توانند در جو و جو دو سر غیر فرآوری شده یافت شوند.

۴. بسته بندی کردن ماکارونی سرد برای ناهار

زمانی که ماکارونی‌ها را می‌جوشانید و سرد می‌کنید، میزان نشاسته مقاوم افزایش پیدا می‌کند. این نشاسته نوعی فیبر است که بدن در هضم آن مشکل دارد، بنابراین بیشتر آنان، مسیری را برای باکتری‌های خوب روده به وجود می‌آورند. سیب زمینی، عدس، نخود فرنگی و موزهای کم رسیده، روش‌های دیگری را برای تهیه این نوع کربوهیدرات به شما ارائه می‌دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *