سوراخ کردن گوش کودک

سوراخ کردن گوش کودک

نظرات مردم در مورد جدیدترین موضوع – سوراخ کردن گوش کودک بسیار متفاوت است. برخی والدین ادعا می کنند که نوزادان دارای گوش های سوراخ شده، زیباتر بنظرمی‌رسند، در حالی که برخی دیگر آن را یک عمل بسیار ترسناک می دانند. اگر در نظر دارید گوش دختربچه تان را سوراخ کنید، سؤالاتی از قبیل اینکه سوراخ کردن گوش بی خطر است یا در چه سنی مناسب است برایتان پیش می آید.

چرا باید گوش دختر بچه ها سوراخ کرد؟

دلایل زیادی وجود دارد که والدین برای سوراخ کردن گوش کودک به آن ها اشاره میکنند.  برخی از آنها کاملاً منطقی هستند و برخی دیگر مربوط به آداب و رسوم خانوادگی یا ارزشهای فرهنگی است.

به عنوان مثال ، والدینی که می خواهند بین یک پسر بچه و یک دختر تفاوت قائل شوند، گوش دختر بچه ها را سوراخ می کنند تا بتوانند به راحتی در زمین بازی شناسایی شوند.  یا بعضی از والدین می خواهند سوراخ کردن گوش را در سنین کودکی انجام دهند زیرا کودک نسبت به بزرگتر احساس درد کمتری می کند. علاوه بر این، سوراخ کردن گوش در سنین کودکی به سرعت بهبود می یابند و مراقبت از آن نیزآسان است.

از لحاظ فرهنگی ، سوراخ کردن گوش کودک یا به دلیل سنت خانوادگی است یا بخشی از میراث فرهنگی منطقه است انجام می شود.  اکثر کشورهای آمریکای لاتین خواستار سوراخ کردن گوش در سنین پایین هستند. برخی از دختر بچه ها را حتی قبل از ترک بیمارستان گوش هایشان را سوراخ میکنند. با توجه به اعتقاد آنها، دختر جوان باید زندگی خود را با یک نماد زنانگی مانند گوشواره  در گوشش شروع کند و به همین دلیل است  که مادر، گوشواره طلا به عنوان یک هدیه برای دختر تازه متولد شده میدهد.

چه موقع می توان گوش های کودک را سوراخ کرد؟

سن مناسبی برای سوراخ کردن گوش کودک وجود ندارد ، زیرا این یک تصمیم کاملاً شخصی است و والدین باید تصمیم بگیرند که چه زمانی این کار را انجام دهند. با این حال ، پزشکان توصیه می کنند که والدین صبر کنند تا کودکشان حداقل چند ماه اولشان تمام شود. دلیل این امر این است که سیستم ایمنی نوزادان کمتر از ۶ ماه به اندازه کافی قوی نیست تا از آنها در برابر عفونت هایی که ممکن است در هنگام سوراخ شدن ایجاد میشود، محافظت کنند. اگر والدین می خواهند به دخترشان اجازه دهند تصمیم بگیرند که آیا خودش دوست دارد که گوشش را سوراخ کند یا نه، میتوانند تا ۱۰ سالگی او صبر کنند.

سوراخ کردن گوش کودک

چگونه گوش های کودکم را باید سوراخ کنیم

۱- یک مکان پیرسینگ خوب انتخاب کنید

والدین هنگام انتخاب مکان سوراخ کردن خوب باید بسیار دقیق باشند.  بهتر است با طرح این سوال که آیا پزشک متخصص اطفال یا متخصص پوست شما می تواند این کار را برای شما انجام دهد ، شروع کنید. اگر آنها امتناع کردند، از آنها توصیه ای بخواهید یا از دوستان و نزدیکان خود در مورد مکانهای بهتر سوراخ کردن گوش سؤال کنید. هنگامی که سرانجام محل سوراخ کردن مناسب را پیدا کردید ، بررسی کنید که آیا تکنسین آنجا در این زمینه تجربه دارد یا خیر، و از تجهیزات استریل استفاده می کند و در حین انجام عمل دست خود را تمیز نگه می دارد. علاوه بر این ، همچنین اطمینان حاصل کنید که او از ابزار یکبار مصرف برای سوراخ کردن گوش کودکان استفاده میکند.

  1. به دردناک بودن اشاره کنید

به کودک خود اطلاع دهید که وقتی گوشش را سوراخ میکنید ممکن است دردش بیاید. کودکی با سن بیشتر، قادر به درک بهتر این مسئله خواهد بود ، اما مطمئن شوید که به هر روشی به او میفهمانید تا بداند که چه اتفاقی برای او می افتد.

  1. قبل از سوراخ کردن گوش کودکتان برایش واکسن بزنید

واکسیناسیون قبل از سوراخ کردن ازاهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا می تواند از احتمال ابتلا به عفونت کزاز جلوگیری کند. اگرچه احتمالاً تکنسین برای انجام این عمل از یک وسیله استریل استفاده می کند ، همچنان خوب است که مطمئن شوید که قبل از سوراخ کردن گوش کودک ، واکسن زده می شود.

۴- به کودکتان بگویید که گوشهایش را لمس نکند

به کودک بگویید که او نباید گوشواره هایی را که گوشش میزنند دست بزند. کودک نوپا ممکن است این کار را نکند، اما مطمئن شوید که در صورت بروز عفونت ، او هرگز آن را لمس نمی کند.

۵- سوراخ کردن همزمان هر دو گوش

سوراخ کردن همزمان گزینه بهتری است. بعد از سوراخ کردن یک گوش ، کودک ممکن است به دلیل درد بی قرار شود و نگذارد گوش دیگر را سوراخ کنید.

  1. از گوشواره میخی استفاده کنید

گوشواره میخی یک انتخاب مناسب برای دختران جوان است زیرا آنها نمی خواهند وقتی با سایر بچه ها که با او بازی می کند بدون گوشواره دیده شوند. گوشواره میخی ها از جنس استیل مانند پلاتین ، تیتانیوم و طلای ۱۴عیار می توانند بهترین انتخاب برای کودک شما باشند.

آیا می خواهید ببینید که چگونه میتوان گوش کودک را سوراخ کرد؟ فیلم زیر را مشاهده کنید:

چگونه می توان از گوش های سوراخ شده کودک مراقبت کرد

گریه یک امر معمول بعد از سوراخ کردن گوش می باشد که نباید نگران آن باشید. ناحیه اطراف قسمت سوراخ شده ملتهب خواهد بود زیرا بدن پس از سوراخ کردن سعی خواهد کرد آن قسمت را بهبود ببخشد. شما می توانید با تمیز کردن دو بار در روز و مالیدن پماد آنتی بیوتیک روی لاله گوش  کودک ، از آن ناحیه مراقبت کنید . پزشکان توصیه می کنند که برای جلوگیری از احتمال عفونت، گوشواره میخی ها حداقل برای شش هفته به یک سال تغییر نکند. اگر هرگونه قرمزی دراطراف پیرسینگ ظاهر می شود، سریعاً با پزشک تماس بگیرید زیرا این امر می تواند نشانه عفونت باشد.

عوارض بالقوه ناشی از سوراخ کردن گوش کودک چیست؟

شایعترین عارضه ای که ممکن است رخ دهد عفونت است. این بیماری به دلیل استفاده از تجهیزات غیر استریل شده توسط پیرس ایجاد می شود. سایر عوارض احتمالی که ممکن است رخ دهد عبارتند از:

  • تشکیل کلوئید
  • واکنش آلرژیک
  • پاره شدن لاله های گوش
  • مسدود شدن

اگر فکر می کنید کودک شما حال خوبی ندارد ، سریعاً با پزشک تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *