مدیریت تعادل کار و خانواده در زندگی

مدیریت تعادل کار و خانواده در زندگی

از گذشته تا به امروز،داشتن کار یا شغل یکی از ارکان مهم در همه خانواده ها می باشد مخصوصا  این امر برای سرپرست خانواده بسیار مهم است تا بتواند مخارج زندگی را تامین کند. امروزه به دلیل نداشتن تعادل کار و خانواده، مشکلات و مسائل اقتتصادی و همچنین مخارج سنگین زندگی، در بسیاری از کشورها و خانواده ها زن ها نیز در کنار مردها کار می کنند و زن نیز خود یک سرپرست خانوار به حساب می آید.

از نظر برخی کار کردن زن ها و به نوعی کمک به مرد خانواده بسیار مطلوب ولی از نظر خیلی ها ناپسند است.حالا چه خوب و چه بد، زن ها دوش به دوش همسر خود کار می کنند، اما نباید کار کردن یکی از آنها یا هر دوی آنها خدشه ای به زندگی شخصی هر دو و از همه مهم تر فرزندان وارد کند. آنها باید بین کار و خانواده تعادل مناسبی برقرار کنند یا به عبارتی تعادل کار و خانواده باید صورت گیرد تا آن شغل برای فرد شادی آور باشد و هم از شغل خود و هم فضای خانه و فرزندان زده نشوند و حتی فرزندان نیز  نسبت به پدر و مادر خوب خود، به خاطر نداشتن تعادل کار و خانواده، از آنها دور و سرد شوند.

همانطور که در ابتدای مطلب عنوان کردیم،سرپرست خانواده به علت مسائل اقتصادی و همچنین تهدید اخراج کارکنان، مجبورند زمان زیادی را محل کار خود بگذرانند و زمان کمتری را صرف بقیه مسائل زندگی به خصوص خانواده کنند. زندگی کم کم به یک اقدام مستمر تبدیل می شود و حالا باید چاره ای بیندیشیم و زندگیمان را سازماندهی کنیم. در این مطلب یک لیست از روش های مدیریت تعادل کار و خانواده تهیه کرده ایم که به آنها توجه کنید.

مدیریت تعادل کار و خانواده در زندگی

۱.صحبت کردن با کارفرما

در مورد تعادل کار و خانواده، هر کارفرما شخصیت اخلاق خاص خود را دارد و شما باید طبق انعطاف پذیری مدیر خود، برنامه کاری خود را به او بدهید و انعطاف پذیری خود را نشان دهید تا شغل شما به خطر نیفتد. شما می توانید در یک دوره آزمایشی، طبق برنامه کاری خود، کار کنید و کارایی تان را به بهترین شکل نشان دهید.

۲.زندگی شخصی از کار جدا می باشد

با توجه پیدایش فناوری، ممکن است شغل ما در زندگی ما راه پیدا کند، طبق تعادل  کار و خانواده، در اینجا باید تصمیم بگیریم که کار ما باید از زندگی شخصی مان جدا باشد. اگر مسائل کار با زندگی را از هم جدا کنید، شما زندگی بی دغدغه ای خواهید داشت.

۳.زمان رفت و آمد به محل کار و بلعکس را کاهش دهید

اگر شما منزل خود را در نزدیکی محل کارتان تهیه کنید، در این صورت زمان زیادی را در روز و یا حتی در ماه کنار خانواده و فرزندان تان سپری می کنید که این امر از نظر تعادل کار و خانواده  بسیار موثر و مهم است و می توانید باعث شادی آنها شوید.

۴.برنامه ریزی داشته باشید

شما باید طوری برنامه ریزی داشته باشید که به تمام کارهایتان رسیدگی کنید، هم محل کار و هم کارهای مربوط به خانه را انجام دهید. به شما پیشنهاد می شود که یک تقویم خانوادگی داشته باشید و تمام وظایف افراد خانواده را در آن بیاورید. در این تقویم می توانید تاریخ های مهم مانند تاریخ تولد اعضای خانواده، مدرسه فرزندان، تاریخ سالگرد ازدواج و تعدادی دیگر از رویدادهای مهم  را در آن بیاورید. در کل با برنامه ریزی دقیق می توانید کلی وقت اضافه در آخر هر ماه داشته باشید که آن را با خانواده خود سپری کنید. برنامه ریزی دقیق باعث تعادل کار و خانواده می شود.

۵.به وقتتان اضافه کنید

انضباط داشتن کار ساده ای نیست، ولی اگر بتوانید از وقت خود به درستی استفاده کنید، کلی از مشکلاتی که به علت نداشتن وقت برایتان به وجود می آید رفع می شود. برای مثال زمان استفاده از شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی را کاهش دهید و به دنیای واقعی که خانواده و فرزندانتان شامل آن می شوند، اختصاص دهید. با تلفن در محل کار و حتی خانه، کمتر صحبت کنید. تماشای بیش از حد تلویزیون یک اتلاف وقت محسوب می شود. در محل کار خود نیز از کارهای بیهوده پرهیز کنید تا به انجام کارهای مهم در کمترین زمان عادت کنید. با انجام این کارها می توانید تعادل کار و خانواده را بیشتر برقرار کنید و از بودن کنار همسر و فرزندانتان لذت ببرید و انسان شادی باشید.

“نه ” گفتن به چیزی که نمی خواهید انجام دهید

می دانیم “نه” گفتن برای بسیاری از افراد واقعا دشوار است، ولی راه درست این است که در مقابل کاری که فکر می کنید انجام آن بیهوده است و وقت شما را می گیرد، خیلی محکم و بسیار مودبانه “نه” بگوییم و وقت انجام آن کار بی ارزش را در کنار خانواده سپری کنیم.

۷.وقت شام با فرزندانتان باشید

شام خوردن با همسر و فرزندان بسیار ارزشمند است.اگر زود به خانه می آیید، می توانید یک میان وعده با فرزندانتان میل کنید و اگر میخواهید در مورد کارهایی که شریک زندگیتان آن روز انجام داده صحبت کنید یا اگر فرزندتان، دوست جدیدی پیدا کرده، می توانید در موردش حرف بزنید و بیشتر آنها را بشناسید. در کنار هم بودن، هنگام استراحت شبانه، یکی از کمیاب ترین حسی در دنیا می باشد که برای هر شخصی پیش نمی آید.

۸.خواب خود را تنظیم کنید

در مدیریت تعادل کار و خانواده این مهم است که خواب خود را تنظیم کنید. به راحتی می توانید حمام بروید و برای بچه هایتان داستان بخوانید. حمام باعث آرامش شما می شود و انرژی شما را افزایش میدهد. حتی اگر وقت کمی برای فرزندانتان صرف کنید، باعث شادی آنها می شوید.

۹.از کودکان خود مراقبت کنید

مراقبت از کودکان در مدیریت تعادل کار و خانواده بسیار بسیار مهم است به طوری که وقت زیادی از ما می گیرد. به خاطر اینکه این وقت را آزاد کنیم و حتی با کیفیت بالایی از فرزندانمان پرستاری کنیم، میتوانیم از چند پرستار خبره جهت نگهداری کودک، مصاحبه کنیم و فرد مورد اطمینان را انتخاب کنیم و یا از برخی مراکز نگهداری کودک دیدن کنیم و بهترین را از نظر زمانی، که ساعت  کار آن با ساعت کار ما جور در بیاید را انتخاب کنیم. البته مربیان این مراکز و کم بودن بچه ها در آنجا  نیزخیلی مهم هستند. در کل با این کار وقت زیادی را خریده ایم که با صرف این زمان در زندگی روزمره خود به تعادل کار و خانواده نزدیک تر می شویم.

مدیریت تعادل کار و خانواده

۱۰.با شریک زندگی خود تاریخی را مشخص کنید

ممکن است به خاطر مشغله و فشار کار که گریبان گیر همه مردم جهان است، از توجه شما نسبت به همسر و شریک زندگیتان کاسته شود و همین امر باعث دلخوری و دوری او از شما شود. اگر می خواهید این اتفاق برایتان نیفتد به شما پیشنهاد می شود که یک زمان و تاریخ خاصی را فقط به او اختصاص دهید و نه در مورد کار خود، حتی درباره فرزندانتان هم صحبت نکنید و به هیچ چیز جز او فکر نکنید و فقط درباره یکدیگر صحبت کنید. با این کار به او این اطمینان حاصل می شود که روابط شما همچنان محکم باقی خواهد ماند و بدین صورت تعادل کار و خانواده را به درستی انجام داده اید که هم با تمام مشغله های کاری، به شغلتان رسیدگی کرده اید هم انتظارات شریک زندگیتان را بر آورده کرده اید.

۱۱.از خودتان لذت ببرید

فرض را بر این می گیریم که به تمام موارد بالا به درستی عمل کرده اید و به فرزندان و همسر خود رسیدگی کرده اید چرا که شما مسئول آنها هستید. حالا زمان آن فرا رسیده است که برای خودتان هم وقت بگذارید و تنش ها و خستگی های روزانه را از خود دور کنید چرا که اگر شما از نظر روحی و جسمی تنش داشته باشید نمی توانید  به وظایف خود در محل کار و در خانه به درستی عمل کنید و تعادل کار و خانواده را بر قرار کنید. به شما پیشنهاد می شود به دنبال یک سرگرمی باشید که به آن علاقه دارید، مثل رفتن به استخر بعد از اتمام کار ،حداقل دو هفته یک بار این کار را انجام دهید و نتیجه آن را خواهید دید یا حتی داشتن یک رژیم سالم و سازنده به شما آرامش میدهد و به شما کمک می کند تا به وظایفتان به درستی عمل کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *